Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mekkora az ideális gördeszka...

Mekkora az ideális gördeszka méret?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el deszkázni, decathlonos deszkám van, így nem nézegettem hogy milyen a mérete, csak megvettem. Már egy jó ideje próbálkozom az Ollie-val, de nem megy, és valahogy különösen ügyetlennek érzem magam mikor próbálgatom, szerintem túl nagy nekem ez a deszka. A gáz az, hogy azt se tudom mit jelöl az hogy 8-as, vagy 7,5-ös (talán inch-ben a szélessége, erre tippelek). Esetleg tudna valaki segíteni, annak érdekében, hogy a következő deszkavásárlásnál már ideális deszkát tudjak választani? Amúgy 180 cm vagyok, a lábam 41-es (bár nem tudom ezek mennyire számítanak. :D
2012. ápr. 8. 21:03
 1/2 anonim válasza:
Jól sejted, a deszka szélességét jelenti inchben. Az ideális választást a testalkat+lábméret határozza meg. Ahogy megfigyeltem, a 7-8 intervallumban mozognak a lapok.
2012. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
78%
hello! már 3-4 éve deszkázom 14 éves vagyok 45 lábbal és 8.06 os deszkám van. utca deszkás vagyok. a méretek inchben számitanak. én neked egy 7.625 vagy ahhoz közeli gördeszkát javasolnék. amugy az olliet nagyonsokat kell gyakorolni és nemszámit h mekkora a deszkád mert csak felfele huzod. azért irtam h hol deszkázok mert ha nem utcai hanem félcső vagy park deszkásnak érzed magad nembaj ha nagyobb a deszkád és a kereked.
2012. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!