Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Birkózás + Ashihara Karate...

A Birkózás + Ashihara Karate az jó kombináció?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem mindkettőre járni. Az ashiharáról sok jót olvastam itt a GYIK-en, állítólag még a kyokushinnál is durvább. Bár szívem szerint az ökölvívás + szabadfogású birkózás kombinációt tolnám, csak hát ahol lakom egy helyen van bokszedzés és pofátlanul drága. (heti 2 edzés havi 7000 Ft!!!) Az ashihara havi 4000 Ft, a birkó havi 2500 Ft. A kettő együtt olcsóbb, mint a boksz egyedül.


Viszont a karate az mennyire passzol össze a birkózással? Mennyire hatékony így?



2012. ápr. 16. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A kyo karatét én nem nevezném durvának, mivel tele van formagyakorlatokkal, és versenyre van kiélezve főleg.


De attól függ mit akarsz kezdeni vele. Ha önvédelem akkor ashihara, a birkózással nem fogod tudni megvédeni magad. Ha versenyezni szeretnél akkor jó a birkó és a kyo is, az ashihara az kifejezetten önvédelemre lett kifejlesztve, tehát nem versenycentrikus.


Tehát szerintem vagy ez vagy az, de persze nem lesz semmi bajod tőle, ha mindkettőre jársz. Ajánlanám még a japán ju jutsut, ez is elég "kemény", 100%-osan önvédelmi célú(nem keverendő össze a brazil JJ-val), és van benne némi földharc is.


Drizzt

2012. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az elején csak egyikre járj. Miután már van valamennyi tapasztalatod, akkor elkezdhetsz a másikra is járni. Ugyanis az elején nem tudnál normálisan fejlődni. Azt viszont nem tudjuk meg mondani, hogy milyen lesz ez a kombináció, mert rajtad fog múlni miként tudod használni és ötvözni a megtanult technikákat.
2012. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!