Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Ju-Jitsut és az Aikidót...

A Ju-Jitsut és az Aikidót érdemes egyszerre csinálni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik, mind a kettő! Azt is tudom, hogy az aikido a ju-jitsuból fejlődött ki. Viszont az igaz, hogy aikidóban marha lassan lehet fejlődni. Most hogy csináljam? Nyomjak 3 évig ju-jitsut és utána a ju-jitsu MELLETT kezdjem el az aikidót vagy rögtön egyszerre kezdjem a kettőt?

2012. ápr. 28. 19:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha van időd és pénzed és nem fedik egymást az edzések egyszer sem, akkor szerintem csinálad mindkettőt. Nem baj az ha többfélét tapasztalsz.
2012. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Attól függ, az aikido egy lecsupaszított jiujitsu, tehát amit az aikido edzésen látsz azt valószínűleg fogod jitsun is, fordítva viszont ez már nem feltétlenül igaz.

Ha nem fedik egymást az edzések akkor nyugodtan mehetsz mindkettőre, nem ütik egymást, de ha egyszerre vannak akkor én inkább a jitsut választanám.

2012. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 dftgsgvghgev ***** válasza:

Ha van szilárd alapod az egyikben, nem fogod idejekorán belekeverni a másikba. A hasonlóság lehet szerencsés, de lehet átok is. Ha már szempont a fejlődés sebessége, akkor talán érdemesebb jitsuval kezdened, és akkor elmenni aikidora, ha úgy érzed, magabiztos vagy a jitsuban.


*2 Fordítva is igaz. Miután az aikido célja az okozott kár minimalizálása, a jitsu technikáit is ennek megfelelően formálták át. Az alap feszítések azonosak, a felvezetés és földre vitel viszont akár fontos dolgokban is eltérhet. Aikidos elvezetést és levitelt nem feltétlenül látsz jitsun.

2012. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Menj el mind a két edzést megnézni, amelyik jobban tetszik, arra járj, mert ugye muszáj szeretni egy harcművészetet amit hosszabb távra is tervezel! Nekem magamnak az Aikido jobban tetszik...
2012. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges. Ju Jitsu-ban mindent megtalálsz, ami az Aikido-ban van. Fordítva ugyanez már nem igaz. Aikido nincsen se földharc, se küzdelem, se ütések-rúgások. Ju Jitsu-ban van.

Ami lényeges különbség lehet, hogy a Ju Jitsu sokkal agresszívabb, tehát a pusztításra megy, míg az Aikido inkább a harmóniára, és az együttműködésre (ez nem von le a harcértékéből, de főleg emiatt is lassú a fejlődés). Szóval, ha nem vagy annyira erőszakos, akkor lehet, hogy az Aikido szellemisége közelebb állna hozzád...


Én ju jitsu-t ajánlom, de csak mert a legtöbb Aikido edzés egy felhígult valami, aminek nem sok köze van a japán Aikido-hoz. Magyarországon nagyobb eséllyel találsz megbízható ju jitsu edzést.

2012. ápr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Na várjunk! Én MINDKETTŐT FOGOM CSINÁLNI! Ez 100%! A kérdésem az volt, hogy egyszerre kezdjem el a kettőt vagy előbb csak az egyiket és utána menjen MELLÉ a másik.
2012. ápr. 29. 17:32
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem először kezd a Ju Jitsu-val és utána, amikor van egy jó alapod átállhatsz az Aikido-ra (habár nem lesz könnyű). Usehiba Morihei, és az első tanítványai is Ju Jitsu-ból lettek Aikido-sok...
2012. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
*Vagyis nem átállhatsz, hanem a Jitsu mellett csinálhatod az Aikido-t. Az a baj, hogy az aikido szellemisége nagyon nehéz, és harci szempontból illogikus, szóval ennek szerintem érdemesebb már érett fejjel nekivágni.
2012. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

A ju jitsusok nem tanulják meg rendesen a technikákat, hasonlíts össze a youtube-on egy aikidós és egy ju jitsus shiho-nagét stb. Persze a ju jitsuban van valami ütésnek nevezett bohóckodás, ami sehol sincs egy boxoló tudásához képest stb. A ju jitsu lehet, hogy agresszív, de az agresszivitás nem jó tanácsadó.

Inkább tanulj kifinomult, specializált harcművészetet: box, muai thai, judo vagy ha nagyon tetszik, aikido. Ez utóbbi harci értéke amúgy nulla. De legalább szép. A ju jitsu harci értéke minusz nulla és még nem is szép.

2012. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A judo pl hol kifinomult a jujitsu-hoz képest? Kicsit el vagy tájolva de nagyon barátom...
2012. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!