Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hol lehet Északi Shaolin...

Hol lehet Északi Shaolin kung-fut tanulni?

Figyelt kérdés
Északi shaolin kung-fut (Chung Quan) szeretnék tanulni. Hol oktatnak ilyet itthon? Ha valaki ismeri a stílust vagy tanulja régóta azt megkérném szépen, hogy lásson el 1-2 hasznos információval, jó tanáccsal.

2012. ápr. 30. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én ismerek olyat, akitől tanulhatnál. van pénzed?
2012. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért mennyibe kerülne az ismerősöd edzése? Valamint biztos, hogy ÉSZAKI shaolint oktat?
2012. ápr. 30. 16:00
 3/12 anonim válasza:
szia,szerintem jobban tennéd ha a rendes,az eredeti shaolin kungfut tanulnád...érdeklödj itt szlovákián,pontosabban komáromban,vagy facebookon Benedek Bence néven megtalálsz...ha érdekel keress meg
2012. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
.
2012. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem inkább Chang Quan-t akartál irni?
2012. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nálunk sok helyen lehet, attól függ, hogy laksz.

Egyébként Kerepesen van a shaolin templom, nem tudom, hogy az e az egyetlen Magyarországon, de az az egész központja asszem.

Ja és északi?

Akkor te inkább a Wu-Shu orientált shaolin kung fut keresed.

Sztem kezd el az alapot, s majd azután haladj a Wu Shu felé(széles mozdulatok, magas ugrások, némi akrobatika).

2012. máj. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Wushuzni, biztos nem fogok, mert az ilyen sportosított formagyakorlatos témák nem érdekelnek. Én harcművészetként és önvédelemként szeretnék északi shaolint tanulni.
2012. máj. 4. 07:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi a bajod a wushu-val? Először is nézz utána a dolgoknak az a sportositott változat amire te gondolsz az a modern wushu. Ez az 1909-ben megalakult Jin Wu sportszövetséghez köthető. Magában a wushu a kinai harcművészeket összefoglaló neve. És a modern wushu is ugyanúgy harcművészet,mint bármelyik más kung fu stilus.
2012. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A kérdésemre még mindig nem kaptam választ. Senki nem írta, hogy HOL lehet ilyet tanulni.
2012. máj. 11. 15:30
 10/12 A kérdező kommentje:

"És a modern wushu is ugyanúgy harcművészet,mint bármelyik más kung fu stilus."


A modern wushu az már rég nem harcművészet, hanem küzdősport, azaz "verseny kung-fu". Az ilyen formagyakorlatos, védőcuccban sanda versenyszabályra épülő

dolgok nem érdekelnek.


Ha ilyenekre gondoltál:

http://www.youtube.com/watch?v=3l71pjVU4II

http://www.youtube.com/watch?v=A7cb8BGd_XA


Én tradicionális harcművészetként és önvédelemként akarom űzni.

2012. máj. 11. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!