Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Japan jiu jitsu és muay thai...

Japan jiu jitsu és muay thai együtt? Mi a véleményetek hatásos együtt a kettő? 16/F

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Baromság. bjj-t esetleg.
2012. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Viktor1998 válasza:
A bjj jó lenne de így HÜLYESÉG!
2012. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én a jiu jitsu-zok több mint 1 éve, de valahogy a harc, a versenyek hiányoznak és valamit elszeretnék mellette kezdeni mit tanácsoltok?
2012. máj. 31. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget mondtak, a Japán Jujutsu sokkal többet ér a BJJ- nél. De szerintem tökéletesen megfér egymás mellett, a Muay Thai- tól keményebb leszel, erősebbek lesznek a rúgásaid, megtanulod használni a könyöködet. A jujutsu megtanítja a feszítéseket, dobásokat. Kezd el mind a kettőt és mondjuk 5 év múlva döntsd el melyiket akarod tovább csinálni.
2012. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ennek ellenére a legtöbb grappling versenyen, még amit jujitsusok is szerveznek, az indulók 90%-a fehér öves BJJ-s, és a japán jitsusok az első meccsen sem nagyon jutnak tovább...
2012. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert az grappling verseny szabályok közt... A jujutsu meg nem erre van. Utcán egy BJJ- s nem élne túl, egy jujutsu-s nak több esélye lenne.
2012. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még jó, hogy a BJJ-sek jók a grappling versenyeken, mert ők csak földharcot tanulnak, erre vannak specializálódva. De a japán jujitsu ugyanakkor komplex, vannak benne dobások, csavarások, fojtások, földharc, ütések, rúgások. Egy olyan versenyen mondjuk, ahol van állóharc is, a japán jitsu-sok elvernek egy BJJ-st. Jujitsu versenyek külföldön is vannak, de azok nem csak grapplingból állnak, inkább olyan MMA feelingje van az egésznek:

http://www.youtube.com/watch?v=vlYCMJNFjoE

Megnézném, hogy itt mit csinálnának a BJJ-sek.


Kedves kérdező:

Szerintem nagy bajod nem származhat belőle, ha a kettőt egyszerre űzöd, bár én a helyedben inkább ökölvívást választanék. Mi nálunk is elég keményen réfekszünk a combosokra, még a thai boxos ismerőseim is elismerik a technikám.

2012. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a grappling állásból indul...
2012. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De ütés-rúgás nincsen benne...
2012. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!