Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A taekwondo tényleg nem a...

Apollo93 kérdése:

A taekwondo tényleg nem a legjobb küzdősport, hogy megvédjem magam az utcán? Ez egyáltalán harcművészet?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy nem lehet vele semmi kezdeni éles helyzetben:SS ki mit gondol?
2009. júl. 4. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez harcművészet, nemküzdősport. Egyébként meg ugyanúgy meg tudod vele védeni magad mintha bokszolnál pl. Mert ha beléd kötnek és esetleg verekedés lenne belőle, akkor te tudsz fogásokat meg ilyenek, az ellenfél nem biztos. Szóval baromság hogy nem lehet vele semmit sem kezdeni, az utcán nincsenek szabályok, ott nincs se ring, se szőnyeg, ott akármit alkalmazhatsz, függetlenül attól hogy ketrecharcos vagy, vagy karatés vagy éppen taekwandoo-s.
2009. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és várom a többiék véleményét is:p
2009. júl. 4. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó a véleményem erről a sportról . Sztem ha jól csinálod , akkor meg tudod magad védeni vele . Úgyhogy csináld csak szívvel-lélekkel ! :)
2009. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
55%
Ha az a célod, hogy megvédd magad az utcán, csak és kizárólag defendo. Na arra ha már 4-5 edzésre elmész, biztonságban fogod magad érezni, ezt garantálom. Ott ugyanis célzottan erre készítenek fel, mindenféle körítés nélkül, helyzetgyakorlatok vannak, stb.
2009. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Azért azt ne mond , hogy csak és kizárólag defendo ! A krav maga és a wing tsun ugyanolyan jók .
2009. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
A krav maga-nak mintha valahol lenne is közös szála a defendóval, de erre nem esküszöm meg, mindenesetre természetesen azok is lehetnek jók, én nem ismerem őket, csak a defendoról tudom, hogy az bazihatékony. Attól még lehet más is az.:) Viszont az általános harcművészeti ágak - bár sok gyakorlással szintén nagyon jók lehetnek ilyen helyzetben - de itt a bibi, hogy 'sok' gyakorlással. Tehát én hiába karatézok fél éve, nem biztos, hogy le tudnék úgy kezelni egy utcai késelést, mint mondjuk a pár hónapja defendózó unokaöcsém. Valszeg épp azért, mert őket kiteszik defendoedzésen annak a stressznek is, amit ilyenkor átélhet az ember, és nem csak mozdulatokat meg technikákat tanulnak, hanem úgymond mentálisan is tréningezik őket, márpedig egy éles helyzetben alapvető fontosságú, hogy a fellépő stresszt hogyan kezeled, nekem pl. tuti nem jutna eszembe sok mozdulat, amit tanultam, hiába kenemvágom őket edzéskörülmények között.
2009. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
64%
A taekwondo a legjobb harcművészet szerintem!
2009. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Szerintem nagyonis lehet vele mit kezdeni! Mar gyerekkorom ota taekwondozom, rendszeresen jarok edzesre es en nagyon szeretem. Jo, lehet, hogy nagyobb turelem es kitartas kell hozza, mint egy masik sportban, de nagyon megeri. (Ha van spargad akkor tudsz fejre rugni + meg egy-ket technika = meg tudod vedeni magad .) Nezz meg pl egy kuzdoversenyt...ott is minden az 'osztonokon' mulik, hogy milyen a taktikad, hogy reagalod le a dolgokat! Mondom, ha van egy annyi turelmed akkor nagyonis meglesz a haszna az egesznek. Azon kivul vannak olyan mesterek, akik megtanitjak az onvedelmet pl kessel, bottal szemben, vagy ha lefognak, mit kell tenni. "A mester megmutatja az utat, de azon neked kell vegigmenned!" Mar csak azt kell eldontsd, hogy azon jarsz-e.
2010. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A Taekwondo nagyon jó HARCMŰVÉSZET!!!!!:)

Azért írtam nagybetűvel, mert ez elsősorban harcművészet, de sajnálatos módon ma már kizárólag küzdősportnak tekintik (lásd Olimpia)... És igen, (igaz több évbe is telik) de eljutsz egy olyan szintre, hogy meg tudod védeni magad az utcán. Úgyhogy, aki azt mondja, hogy a Taekwondo "béna", "ratyi", "nem hatásos", stb., az vagy egy edzésen se volt lent és csak egy okostojás, vagy buta.

13 éve Taekwondozom, tudom mit beszélek.:)

2010. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Koszi, hogy megvedted a Taekwondo 'becsuletet'...en is 14 eve Taekwondozom es mar volt ra pelda, hogy a barataim lefogtak mert ram akartak eroszakolni valamit (ok viccnek szantak) es en pedig siman ki tudtam szabadulni...es ez csak egy pelda. Aki azt hiszi, hogy ezzel a sporttal nem lehet semmit sem kezzdeni, az nincs esznel.

Annal jobb nincs is, amikor egy kuzdo-, vagy egy formagyakorlatversenyen bmutathatod azt amit tudsz, vagy szetrughatod a masik hatojat...+meg az, amikor felallhatsz a dobogora az orszag sportoloi elott...

Ez sokaknak egy eletforma. Nekem ha koteleznek se tudnek lemondani az edzesekrol, a versenyek elotti felkeszitokrol, a csapattarsaimrol, de meg az edzomrol sem...


Elnezest kerek,ha valakit esetleg megsertettem, de ez az igazsag...aki nem tudja, hogy mi is az a Taekwondo es ugy kezd rola velemenyt nyilvanitani, az inkabb huzzon bort a fogara...

2010. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!