Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészet, önvédelmi...

Melyik harcművészet, önvédelmi sport a legjobb?

Figyelt kérdés
Én karatézok szerintetek a karate jó harcművészet, önvédelmi sportnak vagy semmit se ér
2010. aug. 22. 13:59
 1/4 anonim válasza:

Mindenkinek az a harcművészet jó, amit annak érez.

Én személy szerint aikidózok, és élvezem, jól érzem magam tőle. Mesterünk viszont számtalanszor elmondta: sem ez, sem más, teremben, szabályozott keretek között gyakorolt harcművészet nem készíthet fel utcai harcra, egyszerűen csak a körülmények különbözősége miatt. (Más az, ha egy általad ismert emberrel állsz szemben, és más, ha egy késes vadbaromállat ugrik neked az utcán)

Ettől függetlenül az aikidónak vettem már hasznát...


Szóval, szerintem annyit ér, amennyi értéket te tulajdonítasz neki.

2010. aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
krav maga ,
2010. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az első hozzászólóval értek egyet, és még hozzá tenném, hogy minden harcművészet egy fegyver, csak az a kérdés, hogy te tudod-e használni, megvan-e hozzá a mentalitásod... de úgy érem nemsokára jönnek azok a tipikus hozzászólások, hogy kravmaga+thaibox az milyen istenkirály, meghogy ezek a legjobbak, de hidd el nekem, nincs legjobb, itt nem az számít hogy te mit tanulsz, hanem hogy te lélekben harcos vagy-e...
2010. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teszteld magad!Régen én is csináltam,egy két haverom meg mai napig csinálja ezt.Pl Egyik nap lementünk egy kick-box edzésre-vagy bármi másra-,meghúztuk magunkat,küzdelemnél meg mindent bele.

Haverom végig játszotta a hülyét és küzdelemnél nem egy küzdősport edzőjét agyonverte.

Szerintem jó módszer a tudásod felmérésére.

2010. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!