KARATE?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek,mit gondolok róla
2012. júl. 30. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
4 évig kénytelen voltam járni rá nem az én világom.Ettől függetlenül elismerem remek sport annak akit érdekel.
2012. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 5 évig jártam rá. Akkor utáltam, ma örülnék neki ha megint mehetnék. Jó sport, sok mindenre megtanít és jól használható ha megtámadnak főleg, ha lány vagy. :)
2012. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A karate nem más, mint japánnyelvtanfolyammal megspékelt aerobic, fehér jelmezben, legalább is a magyar karate iskolák 90%-a ilyen. Biztos van 1-2 helyen jó oktatás is, mert kivételek mindig vannak.


Maga a harcművészet mint karate az oké, mint például az eredeti okinawai karate, vagy a tradicionális shotokan karate. De ezek a sportkaraték, mint például kyokushin karate, az egy vicc. Nem mondom sportnak jó, mozog kicsit az ember meg minden. De önvédelemre? Hát...nem kellene vele próbálkozni. Láttam már olyat, hogy egy sima 40-50 év körüli szakadt valószínűleg kocsmatöltelék funkciót is szívesen betöltő kőműves laposra agyalta a nála fiatalabb és nagyobb darab fekete öves kyokushin mestert. A sport karate utcán nem túl sokat ér. Mondjuk Magyarországon az ashihara karatét egész jól oktatják, jók a vélemények róla, ráadásul az utcai karate. Azt még ajánlom.

2012. júl. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aikiboxer ***** válasza:
100%

Nem tudom, utolsó, részt vettél-e életedben akár egyetlen egy karate edzésen, de rém nagy hülyeségeket írsz. A karate egyáltalán nem balett, a kyo meg pláne nem balett. Egyébként egyáltalán nem attól lesz jó egy karatés, hogy milyen stílust csinál, sőt, a karate legnagyobb tragédiája (a judóval szemben) a széttagoltság. A karate egy nagyon szép sport és harcművészet egyben, ki mire helyezi a hangsúlyt.


A karate legnagyobb problémája, hogy nagyon igénybe veszi a térdet, születési adottság kell ahhoz, hogy valakinek ne menjen szét a térde 4-5 év után. Gyerekeknek ezért egyáltalán nem ajánlott, én nem vinnék le 14 éven aluli gyereket karatézni.

2012. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Képzeld aikiboxer karatéztam 6 évig, ráadásul kyokushint.

Hát barátom, tudod mikor 6 év után lementem az első bokszedzésemre, elég hamar elrendeztek az 1-2 éve bokszolók. Karatén nem lehet megtanulni, ütni. Na meg mik azok a karate ütések? Gyako tsuki és társai? Mire megmozdítanád a kezedet, addig egy ügyesebb öklöző leb*sz két horgot meg egy egyenest, és mire meg emelnéd a lábadat egy mai geri-re addig már el is táncolt a jó lábmunkájú bokszoló és mire a sikertelen mellé ment oxigénrúgásról visszahúzod a lábadat és lerakod a földre, addig már be is lépett a bokszoló és kapod az állra a jobb felütést. És mivel kyo-ba nincs fejre ütés pláne nem felütés, fogalmad sem lesz, hogy hogyan védd le.

Na ezért bokszolok én már 3 éve. Ne viccelj, nekem is elmondták a karatésok, akik fekete övesek, hogy mi a magyar karate oktatás, egy vicc. Karatét már bárhol lehet tanulni. Osztogatják a kis edzésen rohangáló kölyköknek a színes öveket fél évente a semmiért. Jöttek le boksz edzésre 1 és 2 danos kyo-sok semmit sem tudtak csinálni, a felütést mindig besz*pják. A magyar karate oktatás 90%-a az balett. A mi kyo edzésünkön is volt egy barna öves csaj aki a fekete öves vizsgájára készült, aztán a munkahelyén érdekes módon megtépte egy ócska roma asszony. Szánalmas.

Néztem csomó danvizsgára való felkészülést is, hát....megmosolyogtató. Régen jó színvonala volt a karateoktatásnak, ma már pedig egy szégyen a legtöbb helyen.

Nem mondom van az országba, 2-3 hely ahol oktatnak tardicionális shotokan karatét, shito-ryu karatét, ezek jók és kemények is. Na meg ami reális önvédelmi tudást is ad, az az Ashihara karate, látogattam már ilyen edzéseket 2 helyen is. Nincsenek katák, ütnek, térdelnek, rúgnak fejre is, van földrevitel is (földharc mondjuk nincs), 5-6 gáncsolás és dobástechnika. Sparring mindig van MMA kesztyűbe. Na igen az speciálisan olyan karate, ami inkább való utcára, mint a többi kumite és kata versenyre gizduló karate.

Még én is elgondolkodtam azon, hogy el kezdjek-e újra karatézni és akkor már ashihara stílusba.

Bár én most a boksszal és a kung-fuval megvagyok elégedve, kemények az edzések és hasznos dolgokat tanulok.

2012. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 aikiboxer ***** válasza:
100%

Előző: hasonló élményem nekem is van, 5 év karate után lementem bokszedzésre és leszedték a fejemet... :)) Plusz hónapokba telt kinevelnem magamból a karatés csípőmozgást, ami nagyon kontraproduktív bokszon.


Viszont: együtt bokszolok egy azt hiszem két danos kyokushinkai mesterrel és egészen jól bokszol (nálam sokkal jobban), némi karatés beütéssel. (A horgokat mindig karatés módra védi alkarral.)


De ezzel csak annyit mondjunt el, hogy a boksz jobb. Amúgy tényleg. (De nem ez volt a kérdés.) Viszont néhány érv a karate mellett:


- Teljesen más puszta kézzel védekezni mint 14 unciás bokszkesztyűvel. Próbálj meg bokszon mondjuk csak bandázsban verekedni egy kicsit, esetleg MMA kesztyűben. :))


- A karate kéztartásai jóval több technikát tartalmaznak, és utcán nem ütünk ököllel, csak minden olyannal amivel a karatésok szoktak. (Tenyérrel, kézéllel stb.) Persze lehet ököllel is, csak esetleg szilánkosra törik.


- Ha kevesled a karatét, még mindig el lehet menni mellette bokszolni. De nálunk karatén anno bőven volt zsákolás, ütőpárna stb. A karate is fejlődik. (Ez shito-ryu volt egyébként.)


- Rúgás... Hát egy bokszolót eléggé meg lehet lepni egy lábfelszedéssel vagy combrúgással... Ha bokszolóval állok szemben, az első dolgom hogy felrúgom. Persze nem a bokszedzésen, hanem azon kívüli barátságos sparringon.


- A karate szép. Ha valakit a művészeti oldala is érdekel, mert a karaténak ilyen is van, mint művészet is gyönyörű. Igaz, hogy tánc, de ez is a harcművészetek része.


- És végül, sokan nem szeretik, hogy kocogtatják az agyukat a bokszedzésen. Ugyan én a gyerekkel együtt bokszolok, de olyan helyre járunk, ahol az edző nem engedi, hogy a ringben egymást szétpüföljük.


Összefoglalva: a boksz jobb, igen, szerintem is, ettől azonban még a karate nem rossz, és vannak előnyei (ld. fentebb).

2012. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A karate kyo igazából az egymásnak eséses verekedés...

A shotokan sokkal tisztább...

De szerintem vannak a karaténél sokkal jobb küzdősportok is....

2012. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen aikiboxer ez mind szép és nagyjából igaz is amiket írtál viszont!

Ahova te jársz ökölvívóedzésre szerinted miért jár oda az általad említett 2 danos kyokushin mester? Egyszerű, pontosan azért amiért én is meg te is, tudja ő jól, hogy a karate ütéseket éles szituba nem igazán lehet alkalmazni, éppen ezért járt le bokszedzésre, a különbség csak annyi, hogy ő türelmesen végig járta az x év karate edzést és ő megszerezte a 2 dant, mi meg ketten abbahagytuk előbb.

Mellesleg én egy utcai bunyóba inkább bevállalnék egy kesztyű nélküli jobb egyenes bal horog kombó kivitelezését, mint egy állásból indított tsuki és farmergatyába a pocsolyás szűk járdán, kabátban és bakancsban, egy lábon állva kivitelezett mai geri kombót.


A kérdésed, hogy szoktunk-e MMA kesztyűbe sparringolni. Bokszedzésen nem, viszont kung-fun a sparring pont ilyen, fogvédő és MMA kesztyű, azért kell MMA kesztyű kung-fun, mert nem csak ütünk és rúgunk, hanem vannak fogások, fogásból történő végtagfeszítések és elvezetések is.

2012. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aikiboxer ***** válasza:

Igen, én a térdem miatt hagytam abba a karatét sajnos. Ezért sem ajánlgatom gyerekeknek, sőt, általában minden szülőt le is szoktam beszélni róla... Inkább a birkózást és judót ajánlgatom gyerekeknek.


Szóval egyetértünk, csak szerintem a karate nem szar. Ráedzeni meg mindenre rá kell, ha teljes spektrumú tudást szeretnél összeszedni. A karatéra is, a birkózásra is.

2012. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szoondiii ***** válasza:
0%

A karatét hagyjátok, versenysport lett Magyarországon, ha tucat helyen tanítják rendesen, akkor az már jó (na de egy 10 milliós országban!)


Aki azt mondja, hogy jó itt az oktatás, az nem sparringolt még boxolókkal, vagy kifogta az 1 jó edzést, ennyi.

A karate amúgy sem alkalmazkodóképes, a gyakorlás megviseli az ízületeket.. ha valaki jó benne, akkor persze megtanul ölni, jól. De áh.. sokkal hatékonyabb rendszerek vannak.

2012. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!