Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek ha egy héten két...

Szerintetek ha egy héten két napot állóképességre edzek és két napot a gyorsaságra az úgy jó?

Figyelt kérdés

Szeretném a maximumot kihozni magamból és ezért állóképességre és gyorsaságra kell edzenem mert nekem ezekben elég gyengék a mutatóim.. Két évem van rá hogy kihozzam magamból a maximumot mert katonai iskolába szeretnék jelentkezni.. Ezért kérdezném meg tőletek hogy ez az edzés így jó vagy hogyan csináljam.. edzésterv is nagyon jól jönne..

Előre Köszönöm a normális érthető válaszokat..!!

Üdv.: Martin

16/F



2012. aug. 3. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, lehet ezt egyszerre is. Volt tesitanárom ajánlotta a módszert:

lassú futás

séta

gyors futás

séta


Aztán innentől kezdődik elölről. A szakaszok ne legyenek hosszúak, az a lényeg, hogy legalább fél órát tartson, ha elkezded. Mondjuk az elején lehetnek egy perces felosztásban, aztán ha jobban bírod, lehet növelni a szakaszok hosszát, meg a fél órát is.


A legalább fél óra folyamatos mozgás segít az állóképességben, a váltakozó intenzitás pedig erősíti a tüdőt, a szívet, és az egész keringési rendszert.


De persze ha neked a kérdésben leírt verzió jobban bejön, szerintem azzal sincs gond. Csináld, aztán úgyis észreveszed mad magadon, hogy hogy fejlődsz :)

2012. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Intervallum edzéseket kellene csinálnod az mindkettőt fejleszti. Futásnál a gyors és a lassú szakaszok folyamatos váltakozása. Mondjuk 1 perc gyors (amennyire bírod) aztán meg 30 mp lassú(kocogás).Ezzel elég gyorsan nőni fog az állóképességed és ha már kevésnek érzed akkor csak növelsz a gyors szakasz időtartamán és később meg csökkentesz a lassú szakasz időtartamán.
2012. aug. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyelj oda az evésre is!!!


A szervezeted el kell látnod megfelelő mennyiségű és minőségű fehérjével, szénhidráttal, zsírral. A vitaminok is legyenek biztosítva.


A pihenésed legyen elegendő és jó minőségű.

2012. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!