Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sportolás -4,5-ös szem mellett?

Sportolás -4,5-ös szem mellett?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve , hogy elmentünk a szemészetre az orvos azt mondta , hogy ne erőltessem magam nagyon mert ez kihat a szememre ami -4,5-ös erősségű.(idézem:Ha nagyon megerőlteted magad megsérül a retina és akár meg is vakulhatsz.) Abba hagytam a karatét és minden egyéb sportot. 5 hónapja futok heti 2-szer de komolyabb sportokat űznék pl.:box stb . Szeretném tudni hogy erről mi a véllemény...

2012. aug. 13. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kár volt abbahagyni.
2012. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Sportolj nyugodtan tovább.
2012. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 malacka971 válasza:
Nekem -4-es szemem van és mégis táncolok, mert nagyon szeretem. És nincs tőle semmi bajom. Szerintem nyugodtan folytathattad volna.
2012. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szoondiii ***** válasza:

ha a karate sport volt, akkor a legjobban tetted, hogy abbahagytad.


nyomás Jujutsuzni, vagy ha tényleg tartasz a megerőltető mozgástól, akkor jógázni vagy Taichizni. az utóbbi harcművészet is, ha ez a vonal érdekel.

2012. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért a -4,5-es erősség az elég durva. Amúgy ott hogy megsérül a retina, nem arra gondolt, hogy ha esetleg kapsz egy ütést szemre?
2012. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De ahhoz mi köze, hogy rossz a szeme vagy sem? Totál mindegy, attól nem gyengébb a retina...
2012. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szemész szóval nem tudhatom. De gondolom te sem vagy az. :D
2012. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, de -5-ös a szemem, van némi tapasztalatom. :) Semmilyen korlátozás nem érint engem sem.

Mondjuk a box nem tudom, hogyan kivitelezhető, szemüvegben nyilván nem, de kontaktlencsében se lehet kellemes bekapni egy ütést.

2012. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szoondiii ***** válasza:

nem kell penge éles látás ahhoz, hogy egy ember ne találjon el.

harcművészetekben meg nem csak a szemre hagyatkozik az ember, lehet nem boxolni kell.

2012. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire fontos tényező ... de 13 éves vagyok és minden bizonnyal arra is akart utalni hogy nem alakult ki bennem minden és épp ezért...
2012. aug. 14. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!