Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Parkour a kedvenc sportom. De...

Parkour a kedvenc sportom. De a negy helyzet, hogy faluban lakok. Hogyan alakithatnék ki magamnak parkour pályákat és ha igen, hol?

Figyelt kérdés

Sajnos a falukban nincs olyan lehetoség erre az extrém sportra mint a városokban.De tényleg érdekelne,hogyan tudnám megoldani!

Koszi a válaszokat,és a buta kommentek nem érdekelnek!16/F



2012. aug. 23. 13:24
 1/5 Chruser ***** válasza:

Én is faluban lakom, szóval remélem tudok adni pár jó tanácsot, de lehet, hogy nem, ezt majd te eldöntöd.

Először is indulj ki abból, hogy a Parkour az önfejlesztésedet veszi célba, szóval meg kell találnod a saját stílusodat, ki kell alakítanod egy mozgáskultúrát, ami téged jellemez. Ez többé-kevésbé magától menni fog, ezzel csak arra akartam rámutatni, hogy mindenhol vannak akadályok még a legkisebb tanyán is lehet találni valamit amin lehet gyakorolni, csak kreativitás kell hozzá. Mindenhol vannak jó helyek és hidd el, az igazán komoly traceurök nem csak városokban edzenek, hanem mindenféle környezetben, akár például erdőben is, azzal a céllal, hogy mindenféle környezetben a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban tudjanak mozogni.

Persze egy városi környezet sokkalta több lehetőséget kínál, ezért ha lehetőséged van rá látogass el egy közelebbi városba, hogy ott is tudj gyakorolni.

Még egykét tipp: akár otthon is gyakorolhatsz, ha találsz magadnak ideális helyeket, korlátok, lépcsők, falak, ezek ránézésre nem sok lehetőséget rejtenek magukban, de egy kis képzelőerővel jó gyakorlóhellyé válhatnak.

De ami talán falun is van és általában van, az a sportpálya, a vasútállomás, az iskola, ezek környezetében sokszor "városi" akadályokat is találhatsz, akár jó kis korlátokat vagy szegélyeket, stb.


Nagyjából ennyi, még linkelek ide pár videót, inspirációként, ja és sok sikert :)

http://www.youtube.com/watch?v=Am-FE93_qMw

http://www.youtube.com/watch?v=Hv-M97Tl_G4

2012. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a válszt!Ment a zold kéz!
2012. aug. 23. 20:29
 3/5 anonim válasza:
ezio auditore da firenze hogy oldatta meg ??!?!?!?!?!?,?!
2012. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is falun lakok, hétközben városban, suliban bentlakásos vagyok, ott bokszolni és falat mászni járok, azonban hétvégén parkourozok, az erdő nekem sokkal nagyobb megnyugvást ad parkourozásra mint bármely város, szeretem követni az erdő vonalát és állatként mozogni benne. Azonban erdőben a legnagyobb problémát a vadászok okozzák, már volt konfliktusom belőle, épphogy nem kapott el egy vadászcsapda, de kivánom h ne legyen semmilyen bajod belőle.

18/F

2012. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát én nem nagyon szoktam az erdoben.Faluban is már megtaláltam a helyeket,csal osszpontositani kell+gondolkodni,hogy mit hol,hogyan,s miképpen lehet megmászni!
2012. szept. 9. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!