Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Fél éve járok Kempo-Jitsura...

Fél éve járok Kempo-Jitsura de még mindig pislogok az ütéseknél valamikor elhúzom a fejemet is. Hogyan tudnám ezt a reflexet kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

sehogy. a pislogás természetes, a fejelhúzás meg rossz szokás.


ilyenkor én beállítanálak a falhoz, és az edzőtársadat megkérném, hogy szórjon meg, mint az állat. nem tudsz hátramenni, és kénytelen leszel oldalra, törzsből elmozogni. Másrészt meg, annyi maflást összeszedsz, hogy nem igazán fogsz félni attól, hogy megütnek.

2012. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nihon kempo Jitsu?

Mindenesetre, a pislogást is még lehet állni, sok gyakorlással...

A fejelhúzást, pedig úgy, hogy odafigyelsz rá edzéseken...

2012. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen Nihon Kempo-Jitsu :) Köszönöm a válaszokat
2012. szept. 14. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az a Nihon Kempo Jitsu?
2012. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hasonlót tudok írni én is,mint az első.

felrakod a kesztyűket kettős fedezékbe,rátámasztod a homlokodra,könyökök szűken,fejed lóg és a kesztyűk között nézel ki előre.

az edzőtársad meg egyeneseket üt,lehetőleg ritmus nélkül az arcodat célozva NEM a kesztyűt.

beleduckingolhatsz,de a cél itt,hogy szokd,hogy kalimpálnak az orrod előtt.

először csináljátok falnál,aztán meg úgy,hogy követned kell a partnert,ha hátrál mész utána,ha jön feléd kimozogsz oldalra,vagy te hirtelen megindulsz felé.

2012. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor ha azt tudod csinálni, (Nihon Kempo Jitsu) , egy két év múlva remek harcos leszel ;), csak gyakorolj sokat, és próbáld kiküszöbölni azt a rossz beidegződött reflexed... Ki a mestered :-o:-o? Privi...
2012. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben megfogadom a tanácsokat :) Köszönöm Szépen :)
2012. szept. 15. 00:21
 8/8 anonim ***** válasza:
pislogással nem tudsz mit csinálni szerintem.a fej elhúzásról meg előbb vagy utóbb leszoksz.vagy tudatosan,vagy egyszerűen felfogja az agyad,hogy ha nem törzsből hajolsz el az ütés elől,akkor az k.rva fájdalmas tud lenni és megoldja magától :D nekem is sok idő volt..
2012. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!