Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meg szeretnék tanulni komolyab...

Meg szeretnék tanulni komolyabban bunyózni, hogy érdemes nekikezdenem?

Figyelt kérdés

Taekwondoztam 2 évig, de egy utcai küzdelemben bemelegítés nélkül eszem ágába se lenne fölemelni a lábam. Tehát milyen sportokkal kéne barátkoznom, akár konkrét helyek is érdekelnek Pesten.

(17F-178cm- most kondizom+kettlebell)


A warrior c. film ami meghozta a kedvem.



2012. szept. 23. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen, hát kihagytál egy szempontot, csak önvédelemre kell, vagy olyan igazi utcai harcos.....

Nem tudom, szerintem egy HM mindig hatékonyabb lesz, mint egy utcai bunyó, de persze megvannak azok a HM ek is amik az utcára vannak kitalálva...

Önvédelmek: aikido, krav-maga, a katonai kézi tusa....

Vagy inkább amibe támadni is megtanulsz: Nihon Kempo Jitsu, jujutsu, ninjutsu...

2012. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez az előző válasz kissé képzavarosnak tűnik számomra, először is úgytudom, a kézitusa nagyrészt jujutsu, így már értelmetlen a kategorizálásod. Másrészt, szerintem az összes önvédelmi rendszernek/ harcművészetnek a támadás a célja(pontosabban az ellenfél harcképtelenné tétele, de ahhoz támadni kell). Az önvédelem egy elvontabb fogalom, ami a felhasználástól függ.

A kérdezőnek: a warriorban ugye mma van. Ha ilyemit akarsz akkor valami ring bunyó kéne pl: thai box, box, kickbox, savate, bjj stb. Szerintem jó még a jujutsu(ugye a kézitusa is),hapkido is hasonló, meg a vingcsun(szerintem a Wing Tsun változat s**r, de azon kívül van még vagy 9, azokat érdemes lehet megnézni), ezek ugye nem verseny alapúak. Sok múlik az edzőn, úgyhogy nézz meg mindent, ahova még hajlandó vagy elmenni :D

2012. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az aikidoban semmilyen támadó techinka nincs, arra épül, hogy kihasználja a támadó testének tehetetlenségét... Nincs benne támadás, mégsem, még csak még sem tudsz ütni egy aikido mestert... (persze most egy amatőr támadóról beszélünk).

A másik, légyszives ne keverd a jujutsut, a kézitusával, mert a tusában bár kiragadtak pár elemet, attól még az nem jujutsu...

A kérdezőnek:

Egy kés ellen sokkal nehezebb védekezni, az is egy megoldás, ha elkezdessz kalira, roninra, vagy valamilyen késharcra járni...

2012. szept. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nézegettem videókat, utána is olvastam, még fél évig edzem a szokásos kondi+bell edzésemet + nyújtok itthon amikor tudok és akkor vágok bele a kick boxba!


Azért boxzsákot beszerzek itthonra, köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 23. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam, hogy ez nem olyan, amit gép mögül el lehet dönteni. Lemész kipróbálod, aztán érzed, hogy melyik edző lesz a legjobb neked. Szerintem, nézz meg 1-2 helyet mielőtt belvágsz. Meg amúgy is érdekes körbejárni az ilyen helyeket. :D
2012. szept. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!