Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kelemen ji jitsut szeretnék...

-smn- kérdése:

Kelemen ji jitsut szeretnék elkezdeni, elsősorban önvédelemre, szerintetek jó választás?

Figyelt kérdés
Egy éve kyokushin karatézom, de nem vagyok vele elégedett, mert csak ütés-rúgás van. Ütés nincs is fejre. És ha földre visznek, bepánikolok. Kipróbáltam, mert apám volt birkózó, esélyem nem volt ellene, gőzöm nem volt, mit csináljak a földön. Igaz, hogy ez a ju jitsu más városban van, de inkább átjárnék, ha szerintetek megfelel utcai önvédelemre. Oktatnak ott brazil jujutsut is. Szóval szerintetek jó választás?

2012. szept. 18. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

A kyokushin karate semmire sem volt jó, mert versenyre van kitalálva. Még küzdősportok között is megkérdőjelezhető a hatékonysága - például a fejütés hiánya miatt. Például..


A Kelemen Japán Jitsut oktat? Mert az akkor harcművészet, és a Jujutsut jól szokták oktatni. Akkor kitanulod nem csak azt, hogyan ölj meg valakit földön, hanem hogy kerüld el, hogy földre kerülj - hiszen földön hiába téped ki valakinek a gigáját, ha közben agyon rúgnak. Jó választás utcai önvédelemre (is). Seregbe katonáknak is.

2012. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
csak nem kecskemétre akarsz menni edzeni?
2012. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért a kyokushin karate nem teljesen haszontalan attól mert nem ütnek fejre benne. A kérdésre válaszolván jó választás!
2012. szept. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem Kecskemét, miért kérdezed? A többieknek köszönöm az eddigi válaszokat. Szerintem sem haszontalan a kyo, de ez jobbnak tűnik nekem.
2012. szept. 18. 19:15
 5/14 anonim ***** válasza:
semmi, ismerem a kecskeméti jiujitsusokat, ott eléggé összefonódott a brazil meg a japán vonal.
2012. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
oda érdemes eljárni.
2012. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez nem a kecskeméti dojo, de nagyon hasonló ahhoz, itt is összefonódik a kettő. :)
2012. szept. 19. 10:15
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor a másik tippem Hatvan :D
2012. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ment privát. :)
2012. szept. 19. 14:58
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Én a Kelemen István által alapított magyar Ju-jitsu Szövetség tagja vagyok és csak ajánlani tudom a ju-jitsut önvédelemre!!!!!!!!
2012. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!