Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan legyek hajlékonyabb...

Hogyan legyek hajlékonyabb rövid idő alatt? (lennt bővebben)

Figyelt kérdés
hogyan tudnék nagyon hajlékony lenni kevés idő alatt, hogy spárgázni is tudjak meg állásbol lemenni hidba, esetleg bilman-t csinálni? eléggé merev vagyok és szeretnék kevés idő alatt nagyon hajlékony lenni! irjatok , hogy mit csináljak menni idejig!

2012. nov. 14. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Fegyencedzés c. könyvben van olyan fejezet ami kifejezetten a hídra koncentrál. Ha érdekel a téma be is szerezheted, vagy írsz privátban és dobok linket. A Hajlékonyság más tészta, nem fog 2 két alatt Fán Dám módra állva spárgázni.
2012. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ezt a választ a jó előbb írtam, remélem nem gond ha másolok:


Igazából a hatásos nyújtás több összetevőből áll:

-Az adott egyén "állapota". Ha nem a lazításra koncentrálsz, terelődik a figyelem azon hogy mi volt az iskolában/melóhelyen akkor nem próbálkozz, felesleges.

-Az adott egyén mennyire van bemelegítve. Ajánlott előtte egy kis kocogás hogy a lábakat ne hidegen kezd el nyújtani.

-Az adott terem hőmérséklete. Az nem jó ha hideg van, gondolom ezt nem nehéz kilogikázni :) Én általbán hosszú nadrágban szoktam nyújtani hogy érezzem az hogy izzadok.


Ha ezek a feltételek adottak akkor estlegesen bordásfal áll rendelkezésedre célod elérése érdekében?

2012. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ment válasz privátban. Ha van bordásfalad akkor először valamelyik alsóbb fokhoz akaszd be a lábadat és hajolgass a térdedhez. Majd csere fokozatosan feljebb rakva a lábakat, fontos hogy feszüljön de ezt te fogod érezni. Az sem jó ha túlzottan feszül. Ha nincs bordásfal akkor nagy terpesz, jobb lábhoz, középre majd bal lábhoz 2-2-2 mp-ig. Aztán odahúzod magad kb 5mp-ig. Aztán egyre mélyebbre. Pillangóülés is mehet. Összezárt láb hajolni előre hogy az ujjad érje a földet (persze csak ha megy, nem szabad ezt sem túl erőltetni). Aztán leülsz jobb láb nyújt, bal láb felhúz döntés előre, aztán csere.


Nem tudom mennyire érthető ez így leírva, sokkal jobb lenne ha tudnám prezentálni.

2012. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2012. nov. 14. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!