Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 12 éves vagyok, karatézok, és...

12 éves vagyok, karatézok, és az edző azt mondta, hogy kezdjek el edzeni a karomra, meg hasizomra, mert versenyeknél fontos lesz, de kikötötte, hogy nem szabad súlyzózni! Milyen edzést ajánlotok?

Figyelt kérdés
ÉN arra gondoltam napi 100 fekvő 200 felülés 100 guggolás.Persze bontva.Szerintetek ez jó?

2012. dec. 10. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Az jó, te okosan gondolod. Figyelj rá hogy szabályos legyen a fekvőtámasz, engedd le a mellkasodat a földig. Könnyítve semmit sem ér.


Elolvashatod a fegyencedzést is, több gyakorlatot tartalmaz, különböző nehézségi szinteken.


A karatéról meg lebeszélnélek, bár nem kérdezted senki véleményét. Mégis veszem a bátorságot, ne ess bele abba a hibába mint én és sokan mások. Az igazi karate nem versenyre való, ahol meg versenyezni küldenek, ott soha az életben egy igazi komoly rúgást nem fogsz tudni megtanulni, csak küzdősportolói szinten maradhatsz.

Ami egy életút, elhiszem.. valakinek elég. Te nem szeretnél többet?

2012. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De,de szeretnék többet,csak szeretem a karatét is,bár sok az 5-6 éves kisgyerek ezért nem haladunk semmit.Gondolkoztam a boxon is.Többször dicsértek már edzésen.A fegyencedzésről is olvastam már és el is akarom kezdeni.Hannibal a példaképem:D.
2012. dec. 10. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Helyes.

Merre laksz?

2012. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Cegléd.
2012. dec. 10. 13:06
 5/14 A kérdező kommentje:
ja,otthon ferdepadon szoktam felülésket csinálni.de a max. ferdeségen is olyan könnyű már..:(.ÉS még valami ami nem ide tartozik:Szeretnék elkezdeni parkourozni :DD hogyan kezdjem?
2012. dec. 10. 13:12
 6/14 A kérdező kommentje:
Lécci válaszoljatok
2012. dec. 11. 11:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok járatos Cegléden, olyan helyen amit nem ismerek pedig: A Jujutsut, Wing Chun kung-fut tudom ajánlani, ezeket jól szokták oktatni.


Parour? Semmi nem kell hozzá, futsz. Csak ne a sima földön, mert abban semmi extrém nincsen.

2012. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A hasizom erősítésnek meg ugye megvan a trükkje, hogy mitől lesz nehéz, és közben mégsem teszi tönkre a hátadat. Le kell szorítani a hátad (medence billentés) és széria közben nincs pihenés, végig kitartod a feszítést (nem fekszel vissza). Így 50-100 kisebb izomfeszítés (préselés) elég jól megdolgoztatja az elülső törzsmerevítőket. Jöhet utána a hátizom.
2012. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kösz :D
2012. dec. 12. 11:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Jó lesz lefelezned az ismétlésszámokat ( felülésnél negyedeld) és szériákban gondolkozz.


A fegyencedzés című könyvet én is javaslom, rengeteg érdekes dolgot ír.


Ha pedig a tanulók átlagtudása, életkora miatt úgy érzed nem tudsz előrelépni, akkor kérj magánórákat vagy beszélj a senpaioddal/senseieddel, hogy milyen lehetőségeid vannak.

2012. dec. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!