Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Néhány parkour-os miért ilyen...

Néhány parkour-os miért ilyen vékony?

Figyelt kérdés

Pl ez az ember már egészségtelenül sovány, rossz ránézni.

http://www.youtube.com/watch?v=s2RSGENkuVA#t=1m06s


2013. jan. 7. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nagy lenne a tomege 80-90 kg nem tudná magát ugy mozgatni és tobnyire a parkourosok jol néznek ki szálkásak erosek izmosak
2013. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

OFFAz előző munkahelyemen teljesítményes elszámolásban dolgoztam-ott iszonyúan sokat kellett mozogni-igazán sokat. Jó néhány olyan ismerősöm volt ott akik hasonló testalkattal rendelkeztek mint a videóban látható ember, de olyan állóképességük van hogy az elképesztő.


A videóban látható ember első látásra egészségtelenül soványnak tűnik-és valójában az is- az illető túl sokat mozog-ledolgozza magáról még azt is amit megeszik. Ha abbahagyná a sportolást, egyből meghízna. Összegezve,annak az embernek a teste alkalmazkodott ahhoz az igénybevételhez, ha abbahagyja-tényleg meg fog hízni.

2013. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Chruser ***** válasza:
Változó, vannak soványak, vannak zömökebb testalkatúak is, de persze a legtöbben inkább szálkásak, de nem feltétlenül kell relatívan nagy izmokkal rendelkezned, mert nem csak abban áll az erőd. Aki a videóban szerepel, az tényleg elég sovány, de hát ez van, ettől még nem feltétlenül gyengébb, ha folytatja, akkor 1-2 év múlva jócskán változni fog a külseje, szépen kiszálkásodik, de lehet az is, hogy ilyen marad, mert ilyen a szervezete.
2013. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagy izmokkal is lehet valaki szálkás. A szálkásság nem az izmok méretére vonatkozik hanem a testzsír %-ra ezért vannak 100kg os szálkás testépítők is.

Ez az erő amit birtokolnak meg szerintem csak a saját testükhoz mérten nagy mert a 80kg ba nem hiszem h. belenyomnának.

Am nemhiszem h. annyira számít a testtőmeg mert énis megtudom csinálni az alap monkey meg stb gyakorlatokat pedig 184 cm 85kg vagyok jó persze szaltózni azt nem tudok de nem azért mert nem lennék rá képes hanem csak nem merem ill nem tudom h. kell.

2013. jan. 13. 12:59
 5/5 Chruser ***** válasza:

Nem tudtam, hogy van így mérik a szálkásságot, én olyanokra szoktam mondani, akik nem kimondottan izmosak, hanem inkább olyan szikárak, eresek és ilyen "szálkás" izmaik vannak, de de mindegy, nem a kifejezés a lényeg.

Egyébként abban igazad van, hogy a legtöbben, köztük én is, főleg saját magunkhoz képest vagyunk erősek. Tehát súlyemelésbe meg hasonlókban nem igazán, bár erre is biztos van ellenpélda, de annyira biztos nem, mint aki gyűrni jár konditermekbe. Többet tudok kinyomni, mint az átlag, de nem annyit, mint aki rendszeresen jár edzeni.

A szaltóról meg csak annyit, hogy persze, hogy képes vagy rá, minden mozgásra képes ember képes rá, ami számít az az, hogy milyen célt tűzöl ki magad elé, mármint úgy értem, hogy mit akarsz elérni az életben.

Lehetsz egyszerre súlyemelő is meg Parkour-os is, de lehet külön-külön is, nyilván más-más lesz az eredmény, de ez már egyéni döntés.

2013. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!