Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlatok?

Milyen küzdősportot ajánlatok?

Figyelt kérdés
Elég ügyetlen és nagyon alacsony vagyok.15 éves és 160 cm.Olyan kéne,amibe nem viszik bele annyira a kultúrát és meg tudom vele magam védeni.Melyik lenne jó?

2013. febr. 16. 18:45
1 2
 11/12 anonim válasza:
Utolsó,nem tudom miről beszéls.Mi karateedzésen mindig gyakoroljuk a védéseket.Szinte minden edzésen van olyan,hogy az ellenfél üt felém én meg kivédem.Nem mindegy ám,hogy milyen fajta karate.
2013. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hehehe...


" sokkal de sokkal nagyobb darab meg erõsebb mint pl:egy karatés.Ráadásul az állóképessége is nagyobb. "


Egy igazi karatés különösebb nehézség nélkül öl meg egy küzdősportolót. Nem azért, mert a küzdősportok nem jók, hanem mert össze lettek hasonlítva a karatéval.

Akkor legyen, okinawai karate.


A karatés egy fokkal sem gyengébb, fáradékonyabb vagy kisebb termetű, mint más.. mintha egyébként ez számítana.. nem számít.


Az első mozdulata az lesz, hogy egy jelentéktelen, csak megtévesztő célt szolgáló térd rúgást leküld a küzdősportolónak. Ha ez szokva van a rúgásokhoz, akkor esetleg ellép, de küzdősportokban a rúgást használókat a savatésokon kívül.. tényleg kinyírja a karatés. Egyedül az ökölvívóknak van esélyük, de ő meg nem fog ellépni. Csak azért nem sérül le a térde, mert zavarás célú lábrúgást kezdtem írni.

Utána egy-két gyors ütés fejre, csak éppen annyira, hogy biztosan felemelkedjen a kettős fedezék. Nem telik el idő, könyökkel az alkar eltörhető, de legjobb esetben is akkora sérülés keletkezik rakta, hogy többé az ütés nem reális.


Máshogy is kinézhet a dolog, de tartsuk észben, hogy pontosan ez az 5 másodperc elég arra, hogy megpecsételődjön az egész, a karatés javára. Tessék ilyenen is elgondolkodni, mert abszolút reális amit leírtam.


Olyanokra, hogy a karatésok nincsenek az ütéshez szokva nem reagálok semmit.. lehet nem ismerjük eléggé a karatésokat. De a karate a kínai kungfukból származik, még szép hogy baromi veszélyes.

2013. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!