Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlatok?

Milyen küzdősportot ajánlatok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem gyúrni azt ha támad a kisebbség akkor nem csak a levegőbe akarok hadonászni. Szóval valami technikát akarok tanulni valami netes cucc is jó, de végül is bármi, tippek meg ilyenek.

2012. okt. 2. 17:41
 1/7 anonim válasza:

Minden küzdősport alapja az erőnlét és az állóképesség.

Krav Maga, Kempo, Baranta, Taek-Won-Do, stb.


Én a Barantát azért kedveltem meg, mert más küzdősportokból is vesznek át hasznos technikákat.

2012. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Krav-maga elég kétséges hatékonyságú..inkàbb Kung-Fu,Thaibox,Taekwondo,Karate közül válassz.De nem leszel tőle ilyen filmekben látott szupermen,aki egymagában ver le 5 embert.A fejlődés is lassú,1 évnél előbb ne számíts sok eredményre.És a futás is meggondolandó,mivel 4-5 késsel,bottal felfegyverzett kisebbségi ellen sok esélyed nincs..
2012. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
esetleg ha nekem is van fegyverem:D valami bot szerüség... vas csö vagy ilyesmi..xd azzal kéne valami jó technikát.
2012. okt. 2. 20:42
 4/7 anonim válasza:
27%

A kisebbséggel még jól meg lennék.


Nekem a nyakkendős bűnözőkkel több bajom van. A nyakkendősök ártottak csak igazán ennek a népnek (a kisebbséget is beleértve).

Példának okáért a devizahitel egy tipikus példa. Svájcban ugye csökkent a kamat? Magyar földön mi történik a hitelek kamataival? Hát emelkedik. A svájci frank deviza alapú hitelek kamata is emelkedik.

Kb. háromezren már öngyilkosok lettek, megszámlálhatatlan család szétzüllött, földönfutókká lettek, gazdaságilag ellehetetlenültek.

Mi ez, ha nem apartheid? lásd: Btk. 157. § (5 évtől életfogytig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény)

A nyomozók, és az ügyészek pedig éppen olyan birkák, mint Te, vagy én. Csak néznek maguk elé és tanácstalanok. Azt sem tudják merre induljanak.

Senki sem tudja megnevezni a bűnösöket. Jól szervezett társulat.

Ki a bűnös? A hiteltanácsadó nyilván nem. A bank igazgató?

Mindenki csak egy icipici fogaskerék a gépezetben, talán még azok is, akik meghamisították a pénzügyi jelentéseket Londonban.


Ha túl nagy lesz az elégedetlenség, háborút szítanak.

A front egyik oldalán lesz az elégedetlenkedők egyik fele.

A front másik oldalán lesz az elégedetlenkedők másik fele.

Kapunk fegyvert, aztán nekiugorhatunk egymás torkának.

Ők meg viszik a házat, a kocsit, a lovat, és a lányokat.

2012. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egy magányos katona fegyvertelenül nem képez komoly harci erőt. De ha van technikai erőfölénye, vagy vannak társai (létszámbeli fölénye), vagy a meglepetés erejével tud(nak) támadni, akkor ütőképes haderővé válhat.
2012. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kyokushin Karatét ajánlom, az elég hasznos.
2012. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TOTOsavateKAO válasza:

Küzdősportnak ajánlott: elsősorban savate (francia-box), ökölvívás (sima, angol box), birkózás (szabadfogású!).

Ezek jó alapot adnak a harcművészetekhez, ezeket érdemes több évig csinálni.


Harcművészet (ezekkel érsz a legtöbbet, bár idő -évek- mire megtanulod kivitelezhető szinten): Eskrima (arnis, kali), Aikido, Ju jitsu, Hapkido, Ninjutsu, Taijiquan/Tai Ji, Canne de Combat (francia botvívó harcművészet - savatehoz közel áll és fegyveres), különböző kung-fu ágazatok (Wudang, Shaolin, Wing Tzun) és még egy csomó minden, de nem a stíluson van a hangsúly, hanem a művelőjén (rajtad) és a tanítódon. Tehát, ha találsz egy jó edzést, ahol valós alapon, jól, keményen stb. gyakoroltok, akkor bármilyen harcművészet beteljesíti eredeti "küldetését", azaz a 'gyilkolást'.

"életet ment, vagy gyilkol a késed...?"


Önvédelmi rendszereket nem ajánlom szívesen, inkább harcMŰVÉSZETet. :)

2012. okt. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!