Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A TaplalkozasHarcmuves nicknev...

A TaplalkozasHarcmuves nicknevű válaszoló tud egyáltalán verekedni?

Figyelt kérdés
Csak mert mást sem olvasok a válaszaiban, hogy a wudang kung-fu és a tai chi mennyire jó a gyilkolásra. Minden küzdősport sz*r, csak a harcművészetek a tökéletesek. Sparringolt már vele valaki? Tényleg annyira jó wudangos? Mindig megmagyarázza, hogy a többi stílus miért gagyi.

2013. márc. 2. 20:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Á mindketten rosszul számoltatok, mert 25*Pí% múlik a táplálkozáson.
2013. márc. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Body-Builder ***** válasza:
ez nagyon igaz :D
2013. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
10%

Mi a buli itt? Mindig kimaradok a lecsóbó' !


Mostanában én is hajlok a 25*Pi és a 80% körüli értékre, ez a 90% azért meggondolatlanság volt, nem tudom megerősíteni (és beszámíthatatlansági okoknál fogva megerősíteni sem) hogy 90%-ot írtam volna, de szerintem az ég kék. Általában.


A kérdésre válaszolva: Az a helyzet, hogy én igen ügyetlen wudangos vagyok. De meg akarok tanulni zongorázni, és egyszer JÓ zongorista leszek. Talán egy következő életben, ebben se zongorára, se egy normális szintetizátorra nem fogja futni :D


Írtam, hogy mennyire ügyetlen wudangos vagyok? A verekedésről nem is beszélve, a kislányos veszekedés, verekedés, bunyózgatás, virágocskaszedegetés nem az én asztalom, jóformán sose is volt. :)))


És hát vannak akik jó verekedők, azok még lehet sakkban is felém kerekednének (igen kemények), arról nem is beszélve, hogy igen sok sportoló a maga kikapcsoló edzéseinek vagy versenyeinek szabályait is egy ici-picit jobban ismerik nálam :(

Ezért ki sem állok kajakosok ellen, mert áteveznék a Balatont mire én beszállnék a csónakba. Na ők és egyéb sportolók büszkék lehetnek a komoly teljesítményükre :)

2013. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Nahát, kedves wudangos válaszolónk is megtalálta a kérdésemet. :)


Na akkor most csak tőled, akarok kérdezni konkrétan. 4 db kérdésem lenne.

1. Szerinted mitől sokkal jobb a wudang kung-fu, mint a többi stílus, mitől annyira "gyilkolós"?

2. Miért tartod rossznak a többi küzdősportot?

3. Van egyáltalán olyan küzdősport (most nem harcművészet!), amit jónak tartasz?

4. Szerinted miről szól az igazi harc, vagy a harcművészet, mitől jobbak a harcművészetek a küzdősportoknál?

2013. márc. 9. 15:02
 15/34 anonim ***** válasza:
21%

Látom a kérdésekből, hogy nagyon rossz kép festődött le rólam. Nem baj!


1. Nem jobb. Attól függ milyen nézőpontból kérdezed, de alapvetően minden harcművészet jó, nem? Minden harcművészet gyilkolós, mert ez hozzá tartozik az önvédelemhez. Mivel az önvédelem (ami a harcművészetek egyik fő célja) nem 'közös egészségfejlesztés a késes támadómmal' ezért a 'gyilkolós' dolgok is gyakorlásra kerülnek. Ez van, szép-nem szép :)


2. Én nem tartom rossznak a többi küzdősportot. Ugye rögtön azt gondolta egy vagy két ember, hogy én valamit rossznak tartok. Holott nem.


3. Kimondottan jó küzdősportnak tartom az ökölvívást, a savate-ot és a szabadfogású birkózást, közelharcban is jól használható technikákat lehet begyakorolni velük. Nagyon jó küzdősportnak tartom a Thai-kick box ringbunyókat, a BJJ-t! Én bár tisztelem a pankrátorokat, de ha bunyót nézek, akkor már ezeket nézem inkább. Csak mint harctechnikát nem tartom hatékonynak, de mint küzdősportok, ringbunyók úgy sose rossz szót nem szóltam rájuk.

4. Nem tudom valaha írtam-e olyat, hogy a harcművészek jobbak-e mint a küzdősportolók. Figyelembe véve, hogy több igazi (komoly) küzdősport edzés van, mint komoly harcművészet edzés, így sokkal reálisabban hangzana, hogy a maguk területén a küzdősportolók jobbak és színvonalasabbak Magyarországon mint a harcművészeteket gyakorlók. És ezen a harcművészek részéről nem javít sokat, amikor egy bokszoló elver egy karatést, kungfust.. pedig nagyon sokszor történik így. Itt azért számításba kell venni azt is, hogy a harcművész játéknak kezeli a sparringot, és az 'elverés', a győzelem és vereség nagyon szubjektívvé válik.. De nekem meggyőződésem, hogy a mai karatésokat azonos edzésmúlttal rendelkező ökölvívók a jobb képességeik, rutinjuk miatt tényleg elverik.


Az igazi harc gonosz dolgokról szól. A másik ember testének, lelkének felemésztéséről. A harcművész a harcot lezárni akarja, minél előbb és túlélőként. Azért gyakorolják végtelenségig, művészi finomsággal a mozdulatokat, fejlesztik a képességekeiket hogy a kritikus pillanatban ne ők szaladjanak bele a késbe. Ilyen egyszerű az egész!


Ezen kívül minden külső dolog, vita, összehasonlítgatás már csak szórakozás.. szórakozás különböző stílusok összehasonlítása, szórakozás ezekről beszélni. Igazából csinálni kell, és tudni kell miért csinálja az ember, mert akkor olyan edzést keres magának. Ha tudom, hogy nagy verekedő akarok lenni, akkor nem kravmagázni megyek el. Ha tudom hogy tényleg nagy karriert szeretnék, győzelmet szeretnék akkor mindenképpen küzdősport irányba kell orientálódni.

Ha elsődlegesen az egészség és az önvédelem, a mozgás fejlesztése érdekel? Akkor lehetőleg tradicionális harcművészetet keresek. Ha érdekel hogy miért tud a 70 éves kínai taichi mester úgy mozogni, hogy szinte bárkit leszúr egy karddal anélkül hogy ő megsérülne? Akkor megkeresem a választ a Taichi gyakorlásában.. stb.

2013. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Ejha! Erre nem is számítottam, pláne tőled! Ez elég korrekt válasz volt. Köszönöm szépen!

Annak ellenére, hogy több kérdésnél is megfigyeltem a válaszaidat, azoknak a válaszoknak a stílusából nem ez jött le rólad én nekem. Oké, most már ezentúl amikor majd találkozok a válaszaiddal, akkor már tudni fogom, hogy miért az a válaszod ami. Ezért is tettem fel ezt a 4 kérdést, hogy tudjam, hogy hogyan állsz hozzá ehhez a témához.

2013. márc. 10. 10:45
 17/34 anonim ***** válasza:
90%
Jóvan, azért ki ne tüntessétek.
2013. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem ismerem de rohadt idegesítö amikor leszólja a thai box -ot és a harcmüvészeteit isteníti
2013. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
5%

Érzelgős.


Az idegesítő amikor egy légy mászkál rajtad de egyszerűen értelmetlennek látod elhessenteni. De nem, egy normális, egészséges embernél még ez sem ér el ingerküszöböt, még a légy sem idegesítő.

Ha valaki egy fórumban ennyire érzelgős, és idegesíti valamit azzal lehet hogy valami baj van. De csak azért ajánlom orvos felkeresését mert jót akarok.

2013. jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell ám itt megjátszani magad az orvossalmeg ijenekkel.
2013. jún. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!