Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Taekwondo, Karate (shotokan)...

A Taekwondo, Karate (shotokan), Kick box mi gondoltok melyik lenne nekem a legjobb?

Figyelt kérdés
Hello 18 éves vagyok.80kg nem vagyok olyan 12-14% testzsir között mozgok szeretnék eljárni küzdősportra jó lenne hobbi miatt is és szükségét vehetem az életbe is de nem tudok dönteni a 3 közül... Melyik miért jó csak ez a 3 közül szeretnék egyebet nem kell irni :D Kösz előre a válaszokat is.
2010. szept. 9. 17:32
1 2
 1/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Taekwondohoz nagyon kell a lazaság, a jó erős lábak (ugrabugra) és az egyik része, a WTF taekwondó olimpiai sportág is.

A shotó az tradicionális karate, akkor ajánlom, ha nyugodt, türelmes, alapos ember vagy, aki nem törtet, nem akar rövidtávon csúcsra jutni. Ha 20-30 évig csinálod, akkor "király" leszel benne :-)

A kickboxról nem mondok semmit, mert kimoderálnak.

2010. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is a kickboxot javasolták már csak azért is, mert könnyű megtanulni és hatékony.
2010. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát testépitő voltam 3 évig rendesen kajáltam szóval rendelkezem egy méretekkel 42cm kéz, 64cm comb hát spárgába nem tudok lemenni de azért nem vagyok annyira bekötve :D hát olyan 4-5 év alatt szeretnék eredményeket türelmes vagyok de azért a 20 év elég sok :D
2010. szept. 9. 18:14
 4/12 anonim ***** válasza:
milyen magas vagy? a "gyúrást" nem kéne abba hagyni azért, szerintem kick-boxra kéne elmenned mert viszonylag könnyen elsajátítható
2010. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
177cm magas vagyok és nem szeretném abbahagyni eddig 5 napot edzettem igy most lecsökkenteném 3-ra
2010. szept. 9. 18:31
 6/12 anonim ***** válasza:
A 3 közül a kick-box a legértelmesebb.
2010. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a Taekwondora szavazok.;)

A sok tévhittel ellentétben, nagyon hatásos! De mindemellett nagyon látványos, jó állóképességed lesz tőle, nagyon jó egyensúlyérzéked, nagyon nagyon gyors reflexeid, gyors leszel, és hatékony.:)

ITF és WTF a két fajtája. A WTF az olimpiai.

2010. szept. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sublodarcu válasza:

18:55:

A kickbox a LEGÉRTELMESEBB?

Ilyen hülye ember komolyan nincs! :D

A kickbox a buta, türelmetlen emberek sportja. Le tudnak ütni bárkit, de fogadók nem tudnának 90 háromujjas fekvőt csinálni :D

Kedves Kérdező! Ez ne legyen hatással rád. Ha csak a verekedés, és az izmok miatt kell akkor egyértelműen "kikkboksz" :D

2011. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Butaarcú,te meg ritka értelmes lehetsz,hogy összehasonlítod a valódi küzdelmet az újas fekvőtámasszal.

Javaslom neked inkább a divattervező szakot,ott tervezhetsz szép egyenruhákat a bohóc sportodhoz.Azzal foglalkozz inkább,az megy neked jobban.

Egyébként megtaláltam az edzésed pojáca!

http://www.youtube.com/watch?v=SFySwF7VSC8

2011. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sublodarcu válasza:

Jólvan na, enyhültem. Bocs a heves viselkedésért.

Csak azon, hogy az a legértelmesebb, kicsit kiakadtam.

Tény, hogy néha erősebb, és nekem tényleg semmi bajom azzal küzdősporttal. A bajom azokkal az emberekkel van, akik láthatóan unintelligens véleményt nyilvánítanak. Mert nincs olyan hogy legjobb, se legrosszabb. Nem a küzdősport, hanem a harcos számít.

De mindegy, én békét javasolok, ne csapjon át személyeskedésbe.

2011. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!