Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tai Chi edzéseken oktatnak...

Tai Chi edzéseken oktatnak kínai kardvívást?

Figyelt kérdés

A tai chi egyenes kard használatát szeretném megtanulni.

Voltam Yang stílusú tai chi edzésen de ott, csak egészségmegőrző mozgást csináltam nyugdíjasokkal. Van olyan tai chi edzés Magyarországon ahol oktatnak rendes kardvívást is? Mert sajnos wing chun edzésen semmilyen fegyveres stílus nincs, anno shaolinon mikor még jártam csak hosszú bot volt a fegyveres gyakorlás része.



2013. ápr. 12. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Külön kérdezz rá az oktatónál (biztos csak puszta kézzel gyakoroltak a nyugdíjasok, nem oktat kardvívást?)


Egyébként olyan edzést kell találni, ahol igen. Chen Taichi Győrben, Wudang Budapesten.. Ha egy edzőnek (mesternek) az az elképzelése, hogy nem tanít vívást, akkor nyilván nem fog.. de alapvetően hozzá tartozna a Taichihoz.

Olyan van, hogy kezdőkkel nem foglalkoznak, de hát ez meg egy dolog.

2013. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 N0rbi04 ***** válasza:
Hol laksz? A Shaolin-ban tanítanak egykezes kard formát. Bár ez nem tanít meg vívni. Sőt kezdőknek nem is nagyon tanítják meg.
2013. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én Szombathelyen jártam anno 4 évig shaolin kung-fuzni ott csakis kizárólag botvívást oktatott az edző. Ugyanott ahol a shaolin kung-fu volt, volt Wudang Tai Chi Quan is, oda 1 évig jártam, azért hagytam abba mert kizárólag a Wudang-nak csak a tai chi részét oktatták, wudang kung-fu az nem volt, egyenes karddal nem gyakoroltak formákat (sőt semmilyen más fegyverrel sem) csak fegyvertelenül. Utána jártam Yang stílusú tai chi-ra 3 hónapig, ott totál semmilyen harcművészeti része nem volt a dolognak (a wudang tai chi-nak volt egy igen minimális harcművészeti része, de ott is csak a lökőkéz, egyensúly kibillentés... meg ilyenek). Yang tai chin mindenki nyugdíjas volt, kivéve én. :D És csakis egészségmegőrzés volt a cél ott, szóval karddal nem volt formagyakorlat, csak néha legyezővel.

Jelenleg wing tsun kung-fut űzök. Már régóta van nekem egy eredeti kínai tai chi kardom (Kínából). Nem díszfegyver, mert borotva éles és jó minőségű acélból van! Egyszer elvittem egy shinkendo mesterhez aki szokott gyakorolni katanával olyat, hogy bambuszoszlopot vág ketté, ez a mester vágott ezzel a tai chi karddal is, ez is ugyanúgy elvágta a bambuszoszlopot.

Ha már van ilyenem, kitanulnám a használatát.

2013. ápr. 12. 17:38
 4/16 anonim ***** válasza:

Jogos.


Csak nem tanítgatnak ilyeneket mindenhol, sőt..

Győrben (Szombathelyen?) a Chen Taichi kimondottan fegyver és fegyveres sparring centrikus, akkor az közel lesz hozzád elvileg?

Kérdezzek utána?

2013. ápr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A google nem dobott ki olyat, hogy chen tai chi lenne Győrben. Wu tai chi-t viszont kidobott.
2013. ápr. 13. 07:00
 6/16 A kérdező kommentje:

Elolvastam ezt a győri Wu stílusú tai chi-t, na ez tényleg fegyver orientált és van minden, szablya, kard lándzsa. Tökéletes. Ez kellene nekem! Viszont van egy problémám. Győr messze van! :(


A Chen tai chi amúgy nem tanít fegyveres harcra, pesti unokatesóm jár olyanra 4 éve, ott pusztakezes dolgokkal foglalkoznak, ő szerinte hasonlít az aikidóhoz.

2013. ápr. 13. 07:14
 7/16 anonim ***** válasza:
Utána érdeklődöm ennek pontosan.
2013. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Wu, jól láttad, én írtam rosszul.
2013. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Annyit azért hozzá tennék (noha sovány vígasz), hogy a Wing Chun-ban is vannak fegyverek, pontosabban hosszúbot és kantoni pillangókések.
2013. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"a Wing Chun-ban is vannak fegyverek, pontosabban hosszúbot és kantoni pillangókések."......ez így is van, csak sajnos nagyon sok helyen nem oktatják. Ahová én járok jelenleg wing chun-ozni ott mondjuk oktatják a wing chun fegyveres részét, de kizárólag csak katonai pillangókés használatot oktatnak, de azt is csak az instruktoroknak azoknak is inkább csak a formagyakorlat részét. A legtöbb wing chun és wing tsun iskolákban pedig egyáltalán nem oktatnak semmilyen fegyveres harcot, még mester fokozatúaknak sem, sajnos...


Persze valóban nem vigasz, mert én tai chi egyenes kardvívást szeretnék tanulni. Fenébe, ilyen hogy messze van Győr.

2013. ápr. 13. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!