Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Konditerembe járok. Tejet és...

Konditerembe járok. Tejet és tojást iszok (turmix). Ha edzés előtt és edzés után még többet iszok az jó fehérjebevitelnek? Reggel nem tudok inni, mert akkor pukizok, azt meg akkor nem kéne. Max. Csak itthon. Szóval nagy baj ha reggel kihagyom?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A nyers tojás nem jó fehérjebevitelnek többek között mert a benne lévő fehérje nem denaturált és így nem hasznosul hatékonyan. A tejben meg egyáltalán nincs elég fehérje meg kéne innod egy litert alkalmanként de abban annyi laktóz meg zsír van hogy nem igazán ajánlatos. A tejnek és a nyerstojásnak is több hátránya van még, bocienzimek meg mittudomén. Vegyél egy tejsavó fehérjét vagy ha nagyon nincs pénzed akkor egy kevert fehérjét nagy kiszerelésben annak olcsóbb egy adagja mint a tej meg a tojás.
2013. ápr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 15. 23:28
 3/15 poiu ***** válasza:
A linked kifejezetten nem ajánlja a nyers tojást (pl. szalmonella, avidin-biotin). És nem ajánlja a sárgáját. Ha a tojásnak csak a fehérjéjét eszed, akkor 40Ft/db árral elég sokat kellene erre költened. Ha nincs pénzed, a hússal jobban jársz.
2013. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oké, de amúgy ot is ugyan ez a baj. Csak nem az a baj, hogy nem tudom megemészteni, hanem az, hogy reggel egyszerűen annyira nem kívánom a húst, hogy múltkor egy kis darabkát kb. fél óráig ettem.


Szóval megint az van, hogy reggel nincs fehérje. Ez nagy baj?

2013. ápr. 15. 23:47
 5/15 eszkobaR ***** válasza:
Felejtsd el ezt a tej-tojás turmixot.A tojás az mehet,de az is sütve vagy főve.A tejet inkább hanyagold a benne lévő zsír és tejcukor miatt.
2013. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 eszkobaR ***** válasza:
Az lenne a legjobb megoldás ha vennél egy tejsavó fehérjét.Az tökéletes lenne reggelre és legalább edzés utánra is lenne fehérjéd.
2013. ápr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Lassan lejuthatna valaki odáig, hogy válaszol a kérdésemre!!


Csak neked elmondom, hogy edzés utánra VAN fehérjém!

2013. ápr. 16. 00:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Reggel is proteint egyél zabpehellyel vagy mehet a tojás, de mindig meg kell sütni vagy főzni. Nyersen szalmonellát okozhat és fel sem szívódik a fele sem. A tej sem jó.
2013. ápr. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szerintem eddig minden válasz ugyanazt jelentette csak egyúttal segíteni is próbálunk, de itt van akkor konkrétan:


1. egyáltalán nem jó fehérjebevitelnek

2. igen nagy baj ha kihagyod a reggelit

2013. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
kb 10 éve mikor tömegnöveltem, a reggeli kocogásom után, mindig ittam nyers tojást. mivel a kajám amúgy rendben volt, fél év alatt feljött 12 kg, majd a szalmonellàval 3 hét alatt le is adtam...
2013. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!