Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate és Wing Tsun...

PilLepke kérdése:

Kyokushin karate és Wing Tsun Kung Fu mehet egyszerre?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Őszintén? Egyiket sem csinálnám.

Mi a célod, versenyezni vagy önvédelem?

A Kyokushin karate egy nagyon jó és kemény versenysport, a probléma vele csupán az, hogy utcán nem mész vele semmire. Magyarországon egyedül az Ashihara karate, az ahol nem versenyekre készülnek, hanem ott utcai harcot oktatnak.

A Wing TSUN kung-fu pedig, a Leung Ting-féle irányzat, amit itthon a Máday Norbert képvisel, lehet, hogy vannak jól képzett oktatók, viszont a probléma vele az, hogy irreálisan és pofátlanul drága, én helyette inkább az ökölvívást választanám, lényegesen olcsóbb és szerintem jobb is. De ha mindenáron kell a "mókusbox", akkor inkább a tradicionálisabb Wing CHUN-t tanuld.


Viszont ha budapesti vagy, akkor a savate-nál aligha van jobb választás. Ugyanakkor ott van még a japán ju-jutsu is. Szóval szerintem: ökölvívás, japán ju-jutsu, savate, ashihara karate, wing CHUN, szabadfogású birkózás.

2013. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál!

A Kyot már elkezdtem, tetszik, csinálni is fogom. Verseny vagy önvédelem? Ha a kettő közül kellene választani, akkor talán inkább az önvédelem, de úgy gondolom majd a versenyekből is sok haszna lehet az embernek, hiszen az egy fokkal komolyabb mint egy sparringolás.

Viszont a Kung-fu is nagyon tetszik, e között s kettő között hezitáltam anno is.

Ha idő és energia engedi, akkor a kettőt egyszerre nagyon vad lenne párhuzamban tanulni? Vagy akkor várható lenne hogy összezavarodik az ember és akaratlanul is mondjuk fejre üt a karate edzésen?

Azért fordult meg a fejemben, mert a karatét biztos nem fogom abbahagyni mert nagyon tetszik, viszont pár dolgot hiányolok belőle, ami viszont megvan a Kung-Fuban...

2013. ápr. 4. 13:11
 3/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy amúgy nem pesti vagyok, így a lehetőségeim korlátozottak, így a saját szűrésem után csak a Kyo és a Wing Tsun jöhet szóba. Az ashihara karatéról én is jókat olvastam, esélyes lett volna az is, de a városunkban sajna az sincs....
2013. ápr. 4. 13:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Ökölvívás nincsen ott ahol laksz?

Menj le arra a wing tsun edzésre és kérdezd meg tőlük, hogy melyik irányzatot képviselik. Ha azt mondják, hogy a Leung Ting féle wing TSUN-t akkor én a helyedben ott hagynám őket, ha viszont Wing CHUN, akkor viszont az jó.

Mondjuk én még mindig azt mondom, hogy ökölvívás. Karate mellé pont jól is jönne neked a boksz. Mert járhatsz Te karatézni 10 évig is, ütni nem fogtok megtanulni. Nálunk bokszedzésen is van egy fekete öves 2 danos Kyo-s eb-bajnok srác, hát...olyanok verik el őt akik csak 1-2 éve bokszolnak, a srác nem tud ütni. Hiába megy ez a duma, hogy mi karatésok tudunk kézzel és lábbal harcolni... az igazság az, hogy csak lábbal. Ütni kizárólag ökölvívás, wing chun kung-fu és savate edzéseken lehet megtanulni jól. Még a kick-box és a muay thai sem tanít meg jól ütni (a taekwondo és a karate pedig pláne nem), én is 5 év thai box után ökölvívó edzéseken tanultam meg ütni, úgy isten igazából. Egy karate mester igaz, hogy képes csupasz ököllel téglát, deszkát összetörni, egy ökölvívó erre képtelen. Viszont! Hiába üt erősebbet egy karatés, mire üt egy tsuki-t addigra bekap 2 bal egyenest és egy jobb horgot. A karate mozgásformája nagyon szögletes és merev, azok a karate ütések a maguk nemében nem rosszak, viszont utcán életképtelen. (Nem mondom aki 30 éve karatézik, annak összejöhet, viszont addig összevernek az utcán)


Karatén titeket ütni nem fognak megtanítani rendesen, pláne kyo-n ahol versenyen fejre sem üthetsz. (Jó oké tudom, hogy csak versenyen tilos fejre ütni a kyo-ban, versenyen kívül pedig bárhogy és bárhova üthetsz, de hiába....akkor sem fogsz megtanulni ütni.).

Ha Kyokushin mellett eljárnál ökölvívó edzésekre is, akkor Te egy 1-2 éven belül olyan karatés lennél aki könnyen elverne egy nála "elméletileg" jobb karatést. Mit értek ez alatt? Például teszem azt, hogy Te kék öves vagy, de a karate mellett már tolod 1-2 éve az ökölvívást is, simán összeverhetsz egy erős barna övest is.

2013. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ismételten köszönöm a gyors és mindenre kiterjedő részletes válaszodat.

Sajnos már a hirdetésből kitűnik hogy bizony a Leung Ting féle wing TSUN-ról van szó. És mivel óvva intettél tőle, kicsit utána olvastam és szintén nem jókat találtam.

És noha az ökölvívás így magában soha nem vonzott, összegezve a Kung-fu-ról kapott infókat és a logikus okfejtésedet, elgondolkozom most komolyan az ökölvíváson. Azt hiszem elmegyek pár edzésre, kipróbálom milyen, hátha bejön. Azt én is belátom, hogy remekül kiegészítené a karatét. Még egyszer köszi hogy időt szántál a szép hosszú válasznak! :)

2013. ápr. 5. 02:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a "kung fu infó" csak a wing tsunra vonatkozik.
2013. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szevasz


én leung ting féle wing tsunt tanulom 4 éve nagyon jó stílus működőképes használható


de ha már a pénz a gond akkor semmi kép se a wing CHUNT válaszd mert az egy csöppet gagyi


inkább kyokushinozz ha a pénz a probléma és azok között szerintem elég hamar megtanulsz harcolni


de a kettőt egyszerre semmiképp se csináld szerintem mert nagyon eltérő a két stílus

2013. ápr. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ignotus Peverell válasza:

Szia!

Lehet, hogy már későn válaszolok neked, és biztos már döntöttél mire fogsz járni. Ennek ellenére én azért ajánlanám neked a Wing Tsunt, én azt csinálom jó ideje. Mindenki mondja hogy milyen drága meg hogy milyen szar. Igen elég drága, azt elismerem, elég sokat elkérnek egy hónapra. Azzal viszont ellenkeznék, hogy szar.

A másik dolog, hogy hajlamosak az emberek, összehasonlítani a Wing Tsunt a Wing Chun-nal, a Ch-s írásmódúval. Igazat megvalva semmibe sem különbözik, egy két módszert kivéve. Náluk pl úgy tudom nincs láncütés és az alapállás sem az ékállás. Csak azért lett ez Wing Tsun mert ezeket beletette Leung Ting, felismerve hasznosságát. Nagyon sok kamu Wing chunos mester van, aki volt egy pár hónapot Yip Man tanítványa és azt mondja magáról, hogy ő Yip Man nagymesternél tanult. Edzésekről annyit, hogy nagyon sok utcai szituációkhoz használható dolgokat tanítanak, és ezek mellett az ősi kung-fu művészetét is ádadják. Nekem egy 5. fokozatú mesterem van aki már több mint 27 éve űzi ezt, és ő nagyon jól át tudja adni. Ritka a jó mester, de ha egyet kifogsz és elég elszánt vagy hozzá, kitartó vagy, simán lehet belőled jó harcos. Remélem tudtam segíteni :)

2014. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a wing tsun egy nagyon jó önvédelmi stílus ajánlom! Én is azt tanulom
2016. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!