Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sokszor kevés edzés vagy...

Whiteryback kérdése:

Sokszor kevés edzés vagy egyszer kemény edzés? Fontos Tudnivalók lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok.Először is elnézést szeretnék kérni,hogy újra feltettem ezt a kérdést,mert előttem Monster1214 műár megkérdezte.Csak a három válasz elég különböző volt.13 évs vagyok régen edzettem saját testsúllyal is és súlyzóval de már egyiket se csinálom.Most szeretném elkezdeni a saját testsúlyos edzésemet.Térjünk vissza a kérdésre.A Monster1214 kérdésre Montez ezt írta: Heti 3-4 kemény edzés legyen.Nem gúnyolódás miatt írtam, minden tiszteletem az övé láttam a válaszait és észrevettem,hogy nem rég kezdte el szóval nem kezdő az ilyen témákban.Az ő válaszain kívül olyan is volt,hogy " egyszer kemény pedig erőt, izmot növeli." "Kifulladásig aztán másnap rá kell dolgozni az izom lázra 3. nap pihenhetsz aztán megint ez elég eredményes lesz." Azt szeretném kérdezni,hogy ez igaz-e? Nem minősítem le,gúnyolom ki vagy azt mondom,hogy nem igaz amit leírt,csak érdekelne-e hogy ez így van-e. A válaszokat előre is köszönöm. Még egyszer mondom,hogy ezt a kérdést nem leminősítésnek szántam vagy gúnyolódásnak.

2013. máj. 15. 14:24
 1/7 A kérdező kommentje:

Javítás:


már*

13 éves*


A szövegben annak a felhasználónak a nevét nem írtam le aki a kifulladásos edzést javasolta egy másik kérdésre, mert a válasznál nem volt ott a felhasználóneve.

2013. máj. 15. 14:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd nekem ebben a sportban van 27 év tapasztalatom. A másik okos, aki soha még a nevét sem meri felvállalni, nem hogy képet mutatni magáról simán csak bunkóságból ellentmond nekem. Megmagyarázni nem tudja.

Egy héten egy izomra elég naturálban egy marha kemény edzés és fejlődsz, ha van jó étrend is. Ez lehet heti 3 , 4 vagy akár 5 napos edzés is, de egy izomcsoportnak ha keményen megedzed kell 4-5 nap pihenő minimum.

2013. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__.. . A kérdés linkje ez.Én nem azt írtam,hogy ellened írta a válaszát bocsi ha félreérthető volt.Én nem azt mondtam,hogy én nem bízok a válaszaidban.13 évesen nem tudok étrendet készíteni.Még egyszer bocsi ha félreérthetően írtam.Az edzéstípusok megvannak,csak azt szeretném még megkérdezni,hogy 60:00 vagy 45:00 perc nem lenne sok nekem? Én jól bírom a testsúlyom mert régen nyomtam a fekvőket meg mindent.Mellette még bokszolnék.Egy edzésterv igaz pihenőnapok nélkül nem jó? A regenerálódásom elég jó teszteltem.Egy nap regenerálódás nekem elég mert többször teszteltem.Ez az egy nap úgy van tesztelve,hogy nem a kemény edzés hanem a közepes úgymond szintű.Szóval nem erőlködők és nem "lustálkodok"
2013. máj. 15. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha még nem is túl keményen nyomod, akkor is legyen pihenő nap. Másnap baromság ráedzeni az izomlázra, mivel így nem tudsz regenerálódni, nem fogsz izmosodni. Saját testsúlyos edzéssel mehet heti 2-3 edzés is ugyanarra az izomcsoportra, akkor elég neki 2-3 nap regenerálódni. tehát pl végezhetsz 3 napos teljes testes edzést, vagy pl 4 naposat A-B pihi A-B felosztásban.:

Tehát pl Hétfő: húzódzkodás, tolódzkodás két szék között, fekvőtámasz szélesen és szűken, fekvőtámasz kézállásban (és ha van még súlyzó, akkor oldalemelés+ mehet egy bicepszgyakorlat.)

Kedd: láb-has: guggolás (egylábas is mehet), kitörés, egylábas vádli állva, hasprés, lábemelés.

Csütörtök=hétfő, péntek=kedd

De persze sokféleképpen el lehet osztani.

2013. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Súlyzóval nem akarok edzeni mert még nekem káros hatással lehet.Hát én úgy gondoltam,hogy


Hétfő,szerda,péntek,vasárnap,kedd,csütörtök,szombat (Teljes testedzés : haspérés,fekvőtámasz,szűkfekvő,szélesfekvő szóval minden.A húzódzkodást még nem bírom. :(

2013. máj. 15. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Neked nem is kell még súlyzózni, csak az első válaszomnál nem figyeltem, hogy 13 éves vagy. Ráérsz majd 15-16 évesen.

Jó ahogy írod, minden másnap mehet teljes testes edzés.

2013. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudnál egy képet küldeni nekem üzenetbe ,hogy mi az eredményed amióta edzel? Bicepszről,mellről,hasról,vállról,hátról,tricepszről stb.. Szóval minden amire edzel vagy edzetél.
2013. máj. 15. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!