Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Táplálékkiegészítők és étrende...

Táplálékkiegészítők és étrendek használata helyesen?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne és ezeket szeretném ha valaki részletezné!

Előbb egy kis bemutatkozás 16 éves fiú vagyok 175 cm 65kb!Szeretnék vásárolni táplálékkiegészítőt illetve áttérni egy egészséges és hasznos étrendre a kondizáshoz!

Milyen tápkiegészítőt ajánlotok illetve milyen étrendet (Lehetőleg olyat amit ti is használtok!)

Illetve írjatok egy két fontos tudnivalót a tápkiegészítőről és annak helyes használatáról!

Mivel még sohasem használtam ezt kérlek írjátok le,hogyan érdemes használni (mikor kell fogyasztani,a nap milyen szakaszain) illetve milyen étrend-el kombinálva figyelembe véve,hogy nem vagyok egy vékony fiú!



2013. máj. 18. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig ilyen adatokkal vastag sem lehetsz. Ha sok a zsír rajtad, pl 6-8 kilónál is több, akkor neked először szálkásító diéta kell, hogy leadd a fölösleg egy részét. Ha pedig csak pár kiló zsír van rajtad, akkor mehet a tömegnövelés.

Tömegnöveléskor kell 2-2,5g x ttkg fehérje és 5-6g x ttkg szénhidrát. Szálkásításnál elég 1-2g x ttkg szénhidrát.

Mindkét esetben érdemes ezekből az élelmiszerekből összerakni az étrendet:

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Kellene egy jó multivitamin, pl mega daily one plus, vitabolic, iss pak, stb.

Edzés után pedig egy jó tejsavóprotein turmix. Ha tömeget növelsz, akkor kell mellé 50g gyors szénhidrát is , pl dextróz. Ha zsíros vagy, akkor csak protein menjen, ha van lóvé, akkor mehet még hozzá BCAA.

Ennyi kell egyelőre, ha rendben a kaja, edzés, pihenés, akkor szépen fogsz fejlődni.

2013. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Úgy körül belül 2 és 4 kg között van + amiről beszélek!

Nemrég vettem mass protein tápkiegészítőt (Azt hiszem helyesen írtam :)!Azt szeretném megtudni,hogy ettől nem lesz több zsírom?Esetleg mit ajánlotok,mikor fogyasszam?

2013. máj. 21. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Mass-t az ne vegyél, az egy cukros sz@r, alig van fehérjetartalma.

Szerintem olyan tömegnövelőt vegyél amiben a fehérjetartalom több, mint 30%. Több ilyen is van, pl.: Pro nutrition gfx8, Volumass35, Jumbo prof., Vip body deluxe all in one 2.0, Isomass extreme gainer. Gaspari real mass, BSN true mass, stb..

De még inkább vegyél egy jó tejsavóproteint és ahhoz tegyél edzés után 40-50g gyors szénhidrátot, pl dextrózt, vitargo-t, carbo x, carb-F, stb.

Így reggel a zabpehelyhez is tisztán (gyors ch nélkül) tudod tenni a proteint a zabpehelyhez, illetve bármikor napközben összetett szénhidrát menjen a proteinhez. Tömegnövelőt, illetve gyors szénhidrátot csak edzés után kellene alkalmazni, mivel csak itt van célja és értelme a cukrok bevitelének. Máskor nem kellene csesztetni az inzulinrendszert.

2013. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és a mass az nem protein, mivel a nagyobb része az szénhidrát. Tehát tömegnövelő. Remélem érted? Tömegnövelő= fehérje (más néven protein) + szénhidrát. A proteinben pedig nincs sok szénhidrát csak pár gramm. Óriási különbség!
2013. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem!Köszönöm a felvilágosítást!
2013. máj. 21. 19:53
 6/9 A kérdező kommentje:

Esetleg még azt is leírhatod,hogy hányszor kellene a koromhoz képes fogyasztanom naponta!

Előre is köszönöm!

2013. máj. 21. 20:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Edzés után kb 40g protein és 50g dextróz. Reggel 30g protein + zabpehely. A többi fehérje menjen húsból, tojásból, stb.

Pl teszel mellé 300 húst (nyersen mérve ennyi!) + pár tojást, este pedig 150g sovány túrót.

2013. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer!Ha esetleg akadna még kérdésem írhatok privát levélben?
2013. máj. 21. 20:32
 9/9 anonim válasza:

Szia!

A színes fogások nemcsak a szemet gyönyörködtetik, de a zöldségek és gyümölcsök élettani hatása miatt is fontos, a szervezet antioxidánsokkal való folyamatos ellátása igen fontos, amiben a táplálkozásnak, a megfelelő mennyiségű és minőségű élelmiszerek elfogyasztásának szerepe igen jelentős A hat tagot számláló Flavon termékcsalád természetes anyagokból, magas antioxidáns tartalmú, sötét bogyós gyümölcsökből és zöldségekből készül, melyek az emberi szervezet számára is könnyebben és hatékonyabban hasznosíthatóak. nézz szét itt:

[link]

Én a kids-et és a max-ot javasolnám neked,de kérdezz bátran:)))

2013. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!