Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Táplálékkiegészítők, ennyire...

Táplálékkiegészítők, ennyire különbözhet két készítmény?

Figyelt kérdés

Sziasz3 hónapja, az étrendem teljesen rendben van:

2,5g\tskg Fehérje(80% állati-; 20% növényieredetű)

5,5g\tskg Szénhidrát(Zab, Hajdina, Köles, Búzacsíra, Rizs, Barnarizs, 6 étkezsenként váltogatom őket ilyen sorrendben. 7. étkezés edzés utáni dextróz)

Szóval szerintem ez igy rendben.

Az lenne a kérdésem, ha reggel, és edzésután nem menne a WPI, jelentősen lassaban nőnék?

Úgy gondoltam, hogy estére a Kazein helyett Búzafehérje-izolátumat fogyasztanék, mert 100grammban 8 gramm glutamin van, ami estée állítólag előnyös, és jóval olcsóbb, mint a kazein. Edzés után pedig sárgaborsófehérje-izolátumat fogyasztanék a dextróz mellé. Tényleg ennyivel lassabb a felszívódása, hogy a megemelkedett tápanyagfelvételre gyakorlatilag nem is hatna, mert nemszívódik fel időben, vagy ezt csak a gyártók próbálják bemagyarázni?



2013. máj. 7. 01:24
 1/5 A kérdező kommentje:

Clint, Montez, Dirtboy, tőletek várnék elsősorban választ, de persze mindenki más is válaszolhat!!:)

Egyébként 15 éves vagyok, 3 hónapot úgy értettem, hogy az átmozgató nincs benne. eddig a három hónap alatt 1,5kg-ot híztam, zsir szerintem nem jött fel túl sok, 20-30 dkg max.

2013. máj. 7. 01:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre gondolom, hogy nincsenek ilyen adatok, hogy akkor te havi 10 deka izommal keveset tudsz magadra pakolni, ha nem pont tejsavót iszogatsz. Főleg, ha az egész napi étrended okés, akkor biztos, hogy nem lesz ez nagy hátrány. Én csak azt nem értem, hogy a WPI-ről (ami ugye drága izolátum) miért kell egyből teljesen növényire váltani?, hiszen ott van marha olcsón a Myprotein koncentrátum. Én már csak az íze miatt sem szenvednék ilyen sz@r búza fehérjékkel.:)

Szóval a rövid véleményem az, hogy valamennyi hátránya azért lehet hosszabb távon, ha növényit használsz, de az nem akkora, mint amennyit a tápkieg cégek hangsúlyoznak. De ha pl versenyző akarsz lenni, akkor ez a picike különbség is számít. Ha pedig csak hobbigyúrásról van szó, akkor belefér a növényi cucc is.

De majd írnak mások is.:)

2013. máj. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tap bela ***** válasza:

Búzafehérje-izolátumat

amikor ezt a szót olvasom...

Hallottál már az emberiség a szója mellett a másik legvitatottabb tápanyagáról? Szerinted miért van az hogy egyre többen a gluténmentes dolgokat keresik?


100g-ban 8g glutamin. Ha jól tudom a búza fehérje kb 1.600Ft/kg. Az L-glutamint meg már megvehetem akár 7.000Ft/kg-ért is. Akkor minek terheljem 100g búzával magamat?

2013. máj. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:

hogy mennyivel vagy hátrányba a tejsavóhoz képest azt nem tudni,nincs rá számítás,tippelni sem nagyon lehet.

biztos hogy van némi hátrány de csak hosszabb távon észlelnéd.

én nem váltanék ilyen növényi proteinekre,még ha nem is wpi de akkor legalább egy wpc legyen.

2013. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amúgy hobbi, de akkor, inkább beruházok WPC-re, és max. reggel nem fogok csak kisebb adagokat tolni.:D
2013. máj. 7. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!