Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ilyenre van valamilyen "önvéde...

Ilyenre van valamilyen "önvédelmi fogás"? (lent)

Figyelt kérdés
Ha egy nálam sokkal nagyobb ember megfog a hónaaljamnál fogva és felemel.Vagy pl.,ha felkap a vállára.

2013. jún. 1. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Van. Menj el harcművészetre, és tanuld meg. Én most leírhatom neked, de abból semmit sem fogsz tudni hasznosítani.
2013. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas benne, szimplán csak józan ésszel átgondolva válaszolok :)

Hátrafejelsz vagy sarokkal a lába közé. Felkap a vállára: úgy érted, hogy a hasad a vállánál van, fogja a 2lábadat és lógsz a hátánál? Arra az esetre tarkón könyöklés/ütés lenne célravezető szerintem.

2013. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fehér öves karatés vagyok,de ilyet még nem láttam.És az egyik osztálytársam egyik nap megcsinálta ezt velem.

Igen,Emperor erre gondoltam.De,ha ezeket megcsinálom,nem fog leejteni a földre?

2013. jún. 1. 21:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha eltöröd az orrát vagy elájul a tarkóra ütéstől, akkor valószínűleg le fog ejteni. De nem ez a cél? Hogy elmenekülhess? :D
2013. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 aikiboxer ***** válasza:
Menj le aikidózni, csupa ilyeneket fogsz tanulni.
2013. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Itt nincs aikido.Esetleg a technika nevét meg tudnád mondani?
2013. jún. 2. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor nézz körül, mik vannak a környékeden. Mert:

1. Erre nincs kifejezetten technika, nincs konkrét neve. Vannak technikák, amik használhatóak egy ilyen helyzetben.

2. Hiába mondom mondjuk, hogy mit csinálj, mert ezt videóból/könyvből úgysem fogod tudni megtanulni. így teljesen felesleges.


Például ha hátulról meg akarnának fogni, akkor én a súlypontomat lesüllyesztve kiba dachi-ba vágnám magam, és leszorítanám a támadó karjait, mielőtt még átnyalábolhatna. Majd az egyik kézfejét megragadva kiviteleznék egy amolyan fordított kote gatame-t és tai sabaki-val kimozognék a fogásából. Ezek után a kote gatame-t beforgatva rákulcsolnék a karjára, és egy ellentétes tai sabaki-val kiviteleznék egy ude garamit-t.


Ha mondjuk már sikerült ráfognia a derekamra, akkor ugyanúgy kia dachi-ba állok, csinálok egy mae vagy yoko tai sabakit-t és egy ushiro empi uchi-val igyekszem lazítani a fogást. Ha sikerül, akkor megragadom az egyik karját, a másik kezemmel pedig ráfogok a nyakára, vagy derekára, és mehet az o-goshi, vagy a tai o-toshi. Ha netán lelép o-goshi közben, akkor rákampózok egy harai goshi-ra. Vagy akár azt is megcsinálhatom, hogy a nyakára kulcsolok, és egy amolyan kubi nage, seoi o-toshi keverékkel a fejénél fogva vágnám földhöz.

Amennyiben nem sikerül lazítanom a fogását, akkor makikomi-val viszem le a földre. Utána, hacsak a zuhanás erejétől nem enged el, ujjfeszítéssel szabadulok, és igyekszem pozicionálni magam egy kesha gatame-val. Ha megpróbál kifordulni, akkor egy gyaku ude garami (kimura), vagy egy ashi-sankaku garami (omoplata) segíthet megoldani a helyzetet, feltéve, ha elég otthonosan mozgok ne waza-ban és szerencsém van természetesen.


Ha netán sikerült fölkapnia a vállára, akkor megpróbálhatod ütlegelni, vagy esetleg rákulcsolhatsz kézzel-lábbal esetleg. Tudod, kata ha-jime, sankaku jime stb. Azonban fix, hogy előbb-utóbb ledob a földre, szóval csak akkor próbálkozz vele, ha nagyon profi vagy ukemi waza-ban.


Tessék. Most mondtam egy rakás technikát, kíváncsi vagyok, mennyit értettél meg belőle. Azt pedig már biztosan tudom, mennyit leszel képes megtanulni önszorgalomból...

Ugye, hogy nem lettél kisegítve? Keress egy normális harcművészetet a környékeden, és olyan 3-4 év múlva visszatérhetünk a témára.

2013. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nem értettem belőle sokat,de azért köszi.
2013. jún. 2. 21:04
 9/10 anonim válasza:
Olvass utána az aikido megalapítójáról. Ueshiba Morihei azaz O-sensei-ről. Ő ha nem akarta nem tudták sem felemelni sem ellökni.
2013. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 aikiboxer ***** válasza:
Aikido mindenhol van... Judo sincs?
2013. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!