Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért szidják sokan a karatét?

Miért szidják sokan a karatét?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 22:49
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%

Az emberek mindent szidnak, amit lusták csinálni. Én leggyakoribb ellenérveknek ezeket szoktam hallani úgy általában a küzdősportokkal kapcsolatban:


1.) Ha sokan jönnek ellened, úgyse ér semmit

2.) Ha fegyverrel támadnak, nem tudod lekaratézni a golyót

3.) Egy tapasztalt kocsmai bunyós úgyis rommá ver

2013. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%
Azért, mert manapság mindent leszólnak, ami nem foci vagy kosár, vagy ilyen tömegsport. Én mondjuk nem tudom mi a helyzet a karatéval, mert vívok, és azzal ugyanez a helyzet, pedig ebböl van a legtöbb olimpiai érmünk. Ne törődj az ilyenekkel, mert ha eddig jó volt a társadaalomnak több száz éven keresztül, akkor ne ők döntsék el, hogy mi jó, és mi nem.
2013. jún. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen,én is olvastam már sok ellenérvet,de a leggyakoribb az a fejre ütés gyakorlásának hiánya,és a fejre mért ütések elviselésének megszokásának,megismerésének hiánya szokott lenni.

És valljuk be,egy európai embernek ez tényleg fura egy megközelítés,mert egy verekedésben az első számú cél a fej ütése.

Nem véletlen az,hogy az ókori olimpián az ökölvívásban is csak fejre ütöttek,az volt az egyetlen támadható célpont a testen.


És persze sokan vannak,akik nem igazán szeretik az edzői istenkultuszt.

ők úgy gondolják,hogy egy rendes edző velük edz,együtt sparringonak,pontütőznek gyakorolnak és az edző nem oldalról mondja csak a dolgokat.


Aztán némely embert kimondottan idegesít,ha komoly edzésen szeretne részt venni,erre azt tapasztalja,hogy az edzés tele van 10-14éves gyerekekkel.


Végül pedig vannak olyanok,akiket a hideg kiráz olyan dolgoktól,hogy meg kell hajolni terembe lépésnél,idegen nyelven kell számolni stb.

2013. jún. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Mert a karate felhígult. Ma már minden bivalybasznádi faluban van legalább egy karateklub, ami sajnos nem garantálja a színvonalat. Mert magyarországona karate színvonala meglehetősen alacson, már ha abból a szepontból nézzük, hogy sok helyen csak versenykaratét oktatnak. Na meg még mia napig is nagyon felkapott, sok a kókler, aki csak pénzért csinálja...
2013. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ahogy Utolsó írta.


Mert ma Magyarországon nem okinawai karatét oktatnak, hanem verseny karatét. De nem tudom mi a 'szidás'. Én senkit sem hallottam még hogy szidná a karatét. Olyat hallottam hogy buz.isnak tartották a színes öveket (ami jogos) és olyat hogy nagyon sok karatés 'karatés' létére nem rutinos a közelharcban, amit most nevezhetünk küzdelemnek. Ez is igaz.

2013. jún. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Mert még nem jöttek le hozzánk edzeni..
2013. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Utolsó büszke lehetsz arra, ha te vagy 100 emberből az egyik, aki jó helyen tanul az egész országban (persze ezt kötve hiszem). De 95%-ban az oktatás nem olyan, hogy 'gyertek le és tetszeni fog'. Hiába edzel jó helyen, ha a 'kollegáid' másik edzéseken meg sz.arok. Ha te jól tudod a karatét, akkor pont nem a mi, hanem a te felelősséged lenne hogy rendet tegyél a magyar karatéban és csak a komoly edzések maradjanak meg, ahol csak szórakoznak és nincs komoly eredménye, harci értéke az edzésnek azt a karatésoknak kell felszámolniuk maguk között.. mert magukra hoznak csak szégyent az ilyen edzések.


Egyébként ha pesten van komoly, igazi karate oktatás akkor arra kíváncsi lennék. Jelenleg két, azaz (2) kettő olyan mesterről tudok, akik nem csak sportolni tanítanak. Ezek közül egynek van néhány tanítványa, nekik alapból megelőlegezném hogy tudnának mutatni nekem karatét. Mosonmagyaróváron tudok még erős karatésokról, egy Shotokan mesterről (aki mellette azért Aikido mester és kobudo-s is) gondolom van pár tanítványa, ugyanitt Ashiharát sem tolják gyengén. És az országban még szétszórva biztos hogy akadnak ilyen emberek. Őket lehet annak az 5%-nak saccolni, akik tényleg karatéznak. Az ilyenek tanítványai igencsak szerencsések.

2013. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Eléggé felhígult, gyenge a karate oktatás, de ez jellemző más harcművészeti és sportágra is. Oka lehet a mai pénzszemléletiség. Nincs bennük pénz, mondják a nagy emberek. Így nem is fektetnek bele. Minden sportág, harcművészet többet küzd anyagi gondokkal, mint ellenfelekkel. Jellemző a teremprobléma. Csapódnak jobbra-balra, ahol épp van olcsó megoldás. Az eszközök hiányosak, netán nincsenek is.

De nem szabad feledni, aki elmegy sportolni az elsősorban a mozgás miatt teszi, nem mindenki akar élsportoló leni. Egyének vagyunk. Van akinek megteszi a zsebrádió, van akinek luxushifi kell, egyik embernek jó a moped vagy a suzuki autó, másiknak csak a luxusmoci és autó teszi meg. Mindenki döntse el önmaga, hogy lehetőségeihez képest neki mi a megfelelő, ne másokra hallgasson! (lehetőségeihez képest: anyagi szempontok, távolság, társaság, hangulat...)

Aki több szeretne, színvonalasabbat az önmaga rájön, hogy az aktuális helyzete épp mennyire megfelelő ill nem megfelelő számára. Jómagam is mindig megtaláltam a módját, hogy fejlődjek. Váltottam helyet, edzőt, mestert. De volt rá példa, hogy visszamentem az előző mesterhez.


Kedves első hozzászóló!

Mindig akad olyan helyzet, amikor az adott tudása, lelki és fizikai ereje nem elég az embernek. Hosszasan lehet sorolni, milyen helyzetekben nem hatékony a karate, az aikido, a sportlövészet, a talajtorna, a triatlon...

Az önvédelmi-,küzdősport ill. harcművészeti ágakat űzők többsége egész életében egy olyan éles helyzettel nem kerül szembe, mikor használhatná tudását. De ha mégis, általában kisebb-nagyobb mértékben hasznát veszi.

Ezen ágakat főként testünk és szellemünk csiszolása miatt űzzük. Számtalan pozitív hatása lehet, amit kiemelnék az önbizalom, a fegyelem, és a harc önmagunkkal szemben.

2013. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 arturrimbaud ***** válasza:
Mert erõ edzés és nem veszi mélyen igénybe az egyensúlyt a bölcsességet meg a koncentrációt...
2013. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 annamari69 válasza:
A legkisebb fiam 4 évig karatézott, igaz, kicsi volt (5-8 éves), a végén megunta. Kb. 40 gyerek volt az edzéseken, sokszor jöttek újak, ugyanazokat a gyakorlatokat vették: 4 ÉVEN ÁT!. Az edző (nem akarom bántani) egy hájas, pocakos ember volt, akiről nem az volt az első benyomásod, hogy sportember. A gyerek nem fáradt el az edzéseken... 4 éve kosarazik, az edzéseken elég sokat futnak, rengeteget ügyesedett más labdajátékokban is,és ami a karatén sosem fordult volna elő (mivel nem sokat mozogtak), le is sérült, egy rosszul érkezett labda eltörte az ujját (ennak annyira azért nem örültem).
2013. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!