Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehet fehérjézni annak aki...

Lehet fehérjézni annak aki hangulatjavító gyógyszert szed?

Figyelt kérdés

Szeretnék fehérjézni, mert test építek, de szedek 2 féle antidepresszánst is, amit egyelőre nem szabad elhagynom.


Viszont pár napa felmerült a fehére, hogy vennék, egy whey proteint csokis izűt. Mit gondoltok?



2013. júl. 21. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Fehérjézni?? Ne találjatok már ki új szavakat. Zsírozni és szénhidrátozni is lehet? :)

Természetesen használhatsz proteint, a húsban, túróban, tojásban is az van, azt is ehetsz. Akkor a tápkieget is eheted.

2013. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hehe, hát végül is... :D amúgy köszi!


Még annyi kérdésem lenne, hogy az szín tiszta fehérje tehát semmi adalékanyag nincs benne ami befolyásolhatná a gyógyszereim hatását?

2013. júl. 21. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Először is elkéne olvasni a gyógyszer leírását vagy utána olvasni a neten, mert nem tudjuk milyen gyógyszer meg nem is értünk hozzá, mondjuk persze annyira értünk hozzá hogy fehérjét ehetsz mellé, hiszen ha nem ehetnél szólt volna az orvos (nem hiszem hogy ilyen létezik egyáltalán [talán fehérje allergia]), de akkor csirkét,tojást és ilyeneket sem ehetnél. Picit gondolkodj ,olvass utána mielőtt ilyeneket kérdezel. Abban sem vagyok biztos hogy neked wheyt kéne szedni ha kb azt sem tudod mi az a fehérje, akkor ilyenekre nincs szükséged.
2013. júl. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez változó. Van amelyikben több az adalékanyag, pl kevernek hozzá xantán vagy guar gumit, stb. Válassz egy kevésbé felturbózott tápkieget, pl az MHN whey az jó választás.

A fehérjék neveiben (pl 100% whey protein) a 100% nem azt jelenti, hogy az 100% fehérjéből áll, hanem hogy azt, hogy a fehérje rész az mind tejsavóból származik, nincs mellette pl még szójafehérje vagy más. Az izolátumok sem 100%-osak, hanem csak kb 85-90, a koncentrátumok meg csak 70-80 %-osak jó esetben, de vannak sz@rabb 60%-os összetételű proteinek is.

2013. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

szerintem te félre értesz engem, tudom miről van szó, nem azért szedek ilyet mert dilis vagyok, vagy hülye...


tisztában vagyok mi a fehérje, a kérdésem afelé irányult. hogy nincs-e egyéb adalékanyag bennük, ami ütközhetne a hatóanyaggal... a gyógyszerre nincs ilyen írva, alkoholt nem szabad mellé fogyasztani és ennyi. egyébként coaxil és miagen a neve annak amiket szedek.

2013. júl. 21. 14:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem szednék fehérjét. Nem tudom, te hogy vagy összerakva, de nekem akkor van irgalmatlanul pocsék hangulatom, ha bezabálok húsból, tojásból, babból, vagy valami hasonló fehérjedús kajából. Vizsgáld felül az álláspontodat: mindenképp testépíteni akarsz? Lehet, hogy ha étrendet váltasz, a "gyógyszereket" is elhagyhatod.
2013. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert nem bezabálni kell, hanem kiszámolt normális adagot betolni.:)

Jó hogy sz@rul vagy, ha degeszre eszed magad.

2013. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én a fehérjéktől érzem jól magam, a szénhidrátoktól csak éhesnek érzem magam, és feszültséget okoznak.


maradok a fehérjénél, már tegnap óta fogyasztom, és semmi gond az orvosom azt mondta nyugodtan fogyasszam és ne hagyjam abba a testépítést ha nekem az jól esik :)

2013. júl. 22. 20:52
 9/9 A kérdező kommentje:
és persze itt többen megerősítettek ebben, hogy fogyaszthatom a port, finom és jól érzem magam, hogy edzhetek! köszi mindenkinek!
2013. júl. 22. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!