Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Dunai pergető horgászok...

Dzsóóó!!! kérdése:

Dunai pergető horgászok milyen műcsali kell (többi lent)!?

Figyelt kérdés

Kezdő pergető vagyok és domolykót ,csukát, balint vagy süllőt szeretnék fogni..milyen műcsalival tudok ilyeneket fogni..és milyen terepen melyik napszakban keressem őket

a csalikról ha tudtok linkeljetek képet


2013. júl. 26. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lenne tuti bevált recept, akkor már nem lenne hal a Dunában. :-) Viccet félretéve: oldalakat lehetne erről írni. Amiket én szoktam általában használni.


Domolykó: 0-ás, 1-es méretű körforgók.

Csuka: 3-as, 4-es, 5-ös méretű körforgó villantó, wobblerek 8-15 cm közötti méretben, ha felszínen rabol, akkor nagyon élvezetes a popperek használata. Plasztikok (twister, gumihal, stb) 5-15 cm közötti méretben. Ha csukázol, akkor érdemes vagy harapásálló előkét használni, vagy fonott zsinórt.

Balin: mindenféle pilker, klasszikus balinólom léggyel, nagyon ritkán 2-es, 3-as méretű körforgó csillogó ezüst színben.

Süllő: Elsősorban plasztikok (twister, gumihal), vagy mélyre törő wobbler fenék felett vezetve.


Domira, balinra, csukára napközben szokás pergetni, mivel ezek a halak elsősorban a látásukra támaszkodva vadásznak, ráadásul elég látványosan, szinte mindig látható a rablásuk. Persze van, amikor nem, mert vízközt rabolnak, de akkor a szétrebbenő kishalak lehetnek az árulkodó jelek. Süllőre szinte csak napfelkelte után, illetve naplemente idején szoktam pergetni.

2013. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem ...köszi
2013. júl. 27. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy a balinra legjobb kora reggel illetve mikor piszkisabb a viz,domolykóra meg a szürkületi idő a legjobb.
2013. júl. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!