Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pergető horgászok! Vélemény...

Aron.gado kérdése:

Pergető horgászok! Vélemény ezekről?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez a bot és orsó megbízható egy kezdő pergetőnek? Ha esetleg volt/van valakinek milyen tapasztaltok vannak róla? De ha nincs is ilyen bototok és orsótok akkor nézzétek meg légyszives.

BOT: ebből az utolsó a 30-80g-os-------> [link]


ORSÓ: ebből is az utolsó a 3000-res-------> [link]


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. febr. 4. 18:30
 1/4 anonim válasza:

Ezzel a horgászat élvezhetetlen lenne.Az ára igaz hogy vonzó de olyan mintha egy dióággal pergetnél.

Inkább ezt: [link] lejebb gördíted és ott van a hozzá tartozó orsó.

2013. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat:-) de én már 1-szer "ráfáztam" a Nevis márkával.
2013. febr. 4. 22:55
 3/4 gomzoli ***** válasza:

Azok a Goldstar botok, amiket belinkeltél, csak a csalánt csapkodni jók. Ez a minőség legalja. Az orsóról nem is beszélve.

Használható, jónak mondható minőségű bot vagy orsó kb. 8 ezertől kezdődik.

Nem tanácsolnám, hogy a "kezdőnek jó lesz" kategóriából válogass. Hamar elszáll a lelkesedés és az öröm egy rángatózó fékű orsó, vagy egy túl puha, lötyögős bot miatt. Ha pedig pont az első normálisabb csukád tépi le az 1000 forintos műcsalidat, mert a kacat 3000 ft-os orsó fékje letapadt, akkor megérted egycsapásra, hogy most mit akarok kifejezni.

Egy ilyen olcsó bot eleve kevert anyagokból készül: textilbakelit, üvegszál és minimális mennyiségű karbonszálak hozzáadásával. Ezt nevezik "Composite" anyagnak. Puhább, nehezebb, kevésbé rugalmas, mint a tisztán karbonszálakból készült (vagy legalább nagyobb százalékban) bot. Ez azt jelenti, hogy maga a bot súlyosabb (amit egy óra használat után alaposan megemlegetsz), löttyedtebb (túl puha a pergetéshez).

Ne vedd meg ezeket, hidd el, megbánnád. Inkább gyűjtögess hozzá még pénzt, és ha lesz össz. kb. 15-16 ezred, abból olyan botot és orsót vehetsz, amit nem kell 2 év múlva kidobni.

2013. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezeket. De abba biztos vagyok hogy a botok 7000ft-tól kezdődnek. Orsót ki lehet fogni már 4-6Eft között, de ahhoz nagyon sokat kell nézelődni.

Alapból nem ajánlanék ekkora dobósúlyú botot... Elég lenne 60 és 40 között nézelődni. És megfelelően feszes legyen a bot, de mégis dolgozzon. A súlya is szempont, de sokkal fontosabb hogy jó legyen a súlyelosztás. egy jól elosztott súlyú 300g-os bottal is lehet horgászni, de egy rossz 220g-sal egy idő után kínlódás. A többi pedig ízlés dolga. Bot márkák amiket preferálok: Abu Garcia, Shakespeare, Berkley.... Dam.... Balzer..... Ezekből már a fent említett ártól kapsz olyan minőségű botokat hogy ha vigyázol is rá akkor sokáig kiszolgál és élmény vele a peca... Direkt nem írtam a Shimanot, mert ott ez a minőség olyan 30-40E-töl indul.

Az orsót pedig mindig kézbe kell fogni vásárlás elött és annyit kipróbálni amennyit csak tudsz. nekem van egy Viva Attract Spin orsóm, olcsó, de már bánom hogy amikor még vehettem volna( kb 4 éve) nem vettem belőle az összes botomra. Pedig 4600ft ért vettem. De mint a kolléga említette valamire való orsót is kapsz már 7-8Eft körül.


A kérdésre válaszolva:

Biztos lehet vele pergetni, mert egy teleszkópos bottal is lehet, de.... hát engem nem győzött meg. Pont egy olyan horgászati módot választottál ami zabálja a lóvét( a bojlizáson kívül), tehát ha már az elején spórolsz a legfontosabb dolgokon akkor a pergetésnek nem lesz nagy karrierje részedről.

2013. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!