Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mondana valaki nekem olyan...

Mondana valaki nekem olyan küzdősportot melynél nem akadály a hosszú kar és láb?

Figyelt kérdés
Mivel minden amit eddig próbáltam az nem volt ideális.
2013. aug. 15. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mivel minden általam ismert küzdõsport, és vagy harcmûvészet esetében inkább elõny a hosszú végtag, a hiba benned kereshetõ nem a küzdõsportokban.
2013. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyedül a judot és a birkózást kell hagynod de a boxban pl nem hátrány ha távoltartod az ellenfelet a hosszú karoddal(pl Klitschko).
2013. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ökölvívás, Savate, Thai - kick box..
2013. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát bizony nem minden esetben jó a hosszú kar mert könnyen elkapható és reccs, szóval lehet bennem is hiba ha ezt nem tudom kivédeni. :)
2013. aug. 15. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezen a területen nem azt mondanám, hogy benned van a hiba ha elkapják az ütésedet és eltörik a karod. Nem, egyszerűen akkor olyan emberrel akadtál össze, akinek a képességei ezt lehetővé teszik, ráadásul az adott pillanatban jó formában volt. De lehet gyakorolni úgy ütni, úgy mozogni hogy ne legyél kiszolgáltatott mozgás közben, ne tudják elkapni az ütésedet. Egy jó ütést elkapni és elvezetni nehéz, sokféle ütés van és ezeket sokféleképpen lehet kombinálni. Ezért nagy művészet egy ütést nem leblokkolni, hanem úgy hatástalanítani hogy az az ütő ember végét jelenti.. elvezetni, eltörni, földre vinni. Ezek nem egyszerű dolgok, ha jól ütsz, kellőképp laza a karod, erőset ütsz anélkül hogy beleesnél a saját ütésedbe, akkor sok gyakorlott embernek feladod a leckét. Ha már az egyensúlyérzéked fejlett, üthetsz a másik kezeddel mielőtt kárt okozhatnának. Kettőn áll a vásár, és egyáltalán nem könnyebb ütéseket elkapdosni, elvezetni mint JÓL ütni..!


Úgyhogy csak hajrá, hosszú karokkal tényleg ütés-rúgás centrikus rendszert érdemes gyakorolni. És sokat segíthet, érdekes ha olyannal gyakorolsz aki pont lefogni szeretne. Sok tapasztalatot ad az ilyen gyakorlás is!

2013. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre egy értelmes válasz és tanács. :)
2013. aug. 15. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt mondom a többi is az, csak nekem most volt időm/kedvem kicsit jobban belemenni.
2013. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:DD
2013. okt. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!