Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikido, TaiChi vagy Bagua...

Aikido, TaiChi vagy Bagua Zhang? Melyik stílust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
3 éve bokszolok, de rendelkezek 4 évnyi shaolin kung-fu múlttal is. Szeretnék a boksz mellé valami kifinomultabb harcművészetet is tanulni, olyat ami nem csak a cséphadarásról szól (arra ott a boksz amúgy is). A három közül melyik a jobb és miért?

2013. szept. 6. 08:24
 1/4 aikiboxer ***** válasza:
Én bokszolok és aikidózom, nagyon illenek egymáshoz. (De ha ma választanék és fiatalabb lennék, a boksz mellé inkább BJJ-t tanulnék.)
2013. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én aikidozok és nem bántam meg, többször is jól jött utcai verekedésekben
2013. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából nekem egy olyan harcművészet kellene, ami kicsit lágyabb (lágyabb, vagyis nem gyengébb!), nem annyira erőltetett és más készségeket is fejleszt, ökölvívás mellé kellene kiegészítésnek. Az aikidót azért néztem ki, mert tetszik nekem ez a fajta egyensúly-manipuláció, ráadásul ott vannak, a dobások, feszítések és kulcsolások is. A Taichit pedig azért, mert sok mindent fejleszt. A Bagua pedig azért mert tetszenek ezek a magas szintű tenyérpárnával kivitelezett ütések. Bokszban ugyebár csak ököllel ütünk, itt viszont főként a tenyér a téma, szóval a tenyeresütések hasznos kiegészítőtechnikák lehetnének a boksz mellé. Igazából, önmagukban szerintem mindegyik jó, csak hát nem lenne mindegyikre időm. Ezért még várok válaszokat. Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat is!
2013. szept. 6. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Mind3 lágy stílus magában hordozza a végtelenül hatékony közelharc lehetőségét..


Próbáld ki őket.. Ha jó oktatást találsz, akkor szinte mindegy melyiket gyakorlod, jól jársz.


Én Taichi / Bagua vonalon gyakorlok, de mióta ezeket csinálom és megtanultam értékelni a belső/lágy stílusok erejét, potenciálját azóta nagyon érdekel az aikido is. Csak az időhiány.. meg én találtam jó taichi mestert, belekezdeni egy jó aikido edző felkutatásába illetve időt fordítani az aikido tanulására.. egyelőre ez nem igazán adna pluszt, így érzem de alapvetően nálam is az általad felsorolt stílusok jöhetnek szóba.. most, és a jövőben.

2013. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!