Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Olyanoktól kérdeznék lent...

Olyanoktól kérdeznék lent párat akil küzdösportolnak/harcmüvészetet tanulnak!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérdéseim:

Mi van akkor ha valaki megüt ököllel az arcán valakit? Annak azi ütött megfájdul a keze?

Második kérdés:

Akik tanulnak küzdösportot vagy harcmüvészetet azok fel merik használni utcán a tudásukat? Úgy értem hogy egy csávó elkezd piszkáni téged és addig fajul el a dolog hogy megütöd. De mivel képzett vagy nem gyenge az ütés hanem erös. Ezért téged kapnak el?

Tudom, értelmetlenül hangzanak a kérdések de kíváncsi vagyok. Bocs hogy pár helyen rosszul írtam de telefonon nehezebb írni.



2013. szept. 7. 13:55
1 2 3
 1/25 aikiboxer ***** válasza:

Jók a kérdéseid. Bár a legnagyobbat valóban ököllel, a mutatós- és gyűrűs ujj ízületével vagy mijével (seiken) lehet ütni, ez a két csont nagyon sérülékeny. Ha nincs feledzve (kemény talajon végzett fekvőtámaszokkal, kemény tárgyak ütögetésével stb.), akkor simán törik, ha ütsz vele. Ha fel van edzve, akkor is érheti még sérülés (csonthártya). Szóval utcán ököllel nem ütünk (csak ha van rajtad minimum egy bandázs). Inkább tenyérrel, vagy nagyon jó a kalapácsütés is, ami nem annyira sérülékeny.


A másik kérdésed: ha a védekezés nem haladja meg a támadás mértékét, akkor mindegy, hogy a tudásodat honnan szedted össze: edzésről, filmekből vagy a Csillagból.


Viszont aki küzdősportra/harcművészetre jár, az nem szokott verekedésbe keveredni, én is inkább kidumálom magam, ha baj van, bár néha nagyon kívánok odasózni egyet, csak tudod... erre való az edzés. :)

2013. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszt, hasznos volt! Én mostanába kezdtem a thai boxot (kb.4 hónapja) de ezt nem tudtam hogy ennyire sérülékeny az ökölporc.
2013. szept. 7. 21:19
 3/25 aikiboxer ***** válasza:
Utcai verekedésben egyszerűen lenyomsz egy k..va nagy combost, vagy ha ütni kell, nem a fejét támadod, hanem a testét.
2013. szept. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Vagy egy könyökütést az állára. Köszi a választ!
2013. szept. 8. 09:37
 5/25 anonim ***** válasza:

Alapelv: Keményet lággyal, lágyat keménnyel. Első válaszoló jól leírta. Ehhez annyit tennék hozzá, ha rossz a kéztartás akkor könnyen sérülhet a csukló, sőt az ellenfél fogai is (nem röhög volt rá példa!!!!) sérülést okozhatnak.

Változott a törvény, utána kéne nézni, de az biztos, jogos önvédelemnél akár már súlyos maradandó egészségkárosodást vagy halált is okozhatsz. gyakori kérdések oldalán is van erről valahol szó.

Egy jól képzett harcművész tudja a saját erejét. De ha nem, akkor az előző válasz. :)

2013. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a választ!
2013. szept. 8. 16:34
 7/25 dftgsgvghgev ***** válasza:

Az arányosságra vonatkozó szabályokat módosították az új Btk-ban. Most már a támadó vállalja a kockázatot az esetleges sérülésért. Ha nem életet fenyegető a jogtalan támadás, csak akkor vehetnek elő, ha a kevésbé kemény megoldást tudatosan mellőzted. Tehát, ha nagyobbat ütsz, mint amennyit csórikám elbír, az az ő baja, nem tied. Amíg meg nem ölöd.

Ha életet fenyegető a támadás (részletek a linkeken), akkor a támadó élete árán is elhárítható a támadás. Ha jól értem ezeket, ni:


[link]


[link]


Személy szerint, ha lehet, inkább nem használnám a cuccot. Elég, ha egyszer esik rosszul a támadó, és kész pl. egy subdurális vérzés, amibe bele is halhat. És nekem is van lelkiismeretem, ugye.

2013. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Az ügyet vizsgáló ügyész, nem tudja, hogy esetleg küzdősportokban jártas-e a vádlott, ha csak nem egy ismert, menő sportolóról van szó.

Ezzel együtt, egy magára valamit is adó sportoló, próbálja elkerüli az ilyen helyzeteket. Van úgy, hogy nem lehet. Az ököl bizony sérülékeny, főleg egy rutintalan technika és helytelen kéztartás esetén. Jellemzően azonban nem a seiken sérül ilyenkor hanem a hüvelykujj ízületitokja. (benett vagy benettcsont) sérülés. ;)

2013. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Seikent fel lehet edzeni, erre való a makiwara, de tényleg ha nagyon elkerülhetetlen a tanultak használata, akkor fejre nyitott tenyeres technika.
2013. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:

Kérdező:


Én úgy tudom,hogy a küzdősportolók edzéseinek jelentős része az önuralom és a jellem fejlesztéséről szól,gyakorlatilag megtanítva nekik,hogy egy kakaskodás miatt nem szabad használniuk a tudásukat,de éles helyzetben igen.Mindamellett olvastam már olyat,hogy aki visszaélt a sportbéli tudásával,komolyabb büntetést kapott(nem önvédelmi,hanem szimpla ki,ha én nem helyzetben).


Alex 46!


Gondolod,hogy az adatgyűjtéskor,az elkövető és a sértett életének "monitorozásakor" ez nem derül ki?

2013. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!