Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudnátok küzdő sportot vagy...

Tudnátok küzdő sportot vagy harcművészetet ajánlani?

Figyelt kérdés

Nyáron lettem 17 és szeretnék egy hobbit. Úgy gondoltam ,hogy elkezdek egy küzdő sportot vagy harcművészetet. Esetleg tudnátok olyan ajánlani ami kevésbe ismer. Szívesen fogadom mindenféle ajánlást. Illetve milyen költségei vannak egy ilyen sportnak? Mosonmagyaróváron lakok, ha esetleg ismert valaki itt egy edzőt azt kérem jelezze.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 1. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

ami kevésbé ismert?

ezt nem értem.

ha kevésbé ismert,akkor valószínűleg nincsen vidéki edzése és maguk az edzések színvonala is lehet kétséges.

éppen ezért olyan edzést kellene keresned,ami elterjed,sok éve van magyarországon és az oktatása letisztult,bevált és nagyjából ugyanolyan mindenhol.

vagyis-ökölvívás,birkózás,kickbox.

2013. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevéssé ismert edzés: sok meglepetés az ellenfeleknek, feltéve hogy nem kamu edzés volt, ami maximum egy teknősbékát lepne meg ha lecsapsz rá vele.


Egyébként minden jól oktatott KS/HM kevéssé ismert.. egy igazi kungfuval.. nem fogják tudni miért vertél el valakit, csak azt érzi hogy fáj, és nem áll hanem fekszik.


Jó, ökölvívást jól oktatják. Éppen Óváron most szűnt meg a katonai, rendes orosz Sambó (fegyverekkel, gyilkolásra) és a JetKali késharc. Valószínűleg ezek helyett az óvári egyetemen a sportcsarnokba vissza fog kerülni kravmaga, thaibox.. meg zumba, meg ilyen sz.arok.


DE ott van még komoly Shotokan karate (ritka az igazi karate), Aikido elvileg. Vagy lehet ezek ilyen kiscsoportos magánedzések, vagy most hogy változás van ezek is megszűnnek.. eddig lehetett Óváron kemény dolgokat tanulni..


Hogy most mi van, mi lesz majd utána kérdezek.

2013. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. szept. 2. 16:16
 4/7 Teutul ***** válasza:
Én már jó ideje Krav Magázok. Jó sport, egyszerű, de kimondottan hatásos. Csak javasolni tudom.
2013. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Box, Thaibox, Ju-jitsu, normális vingcsun(Real WT, Ving Tsun, Wing Chun), savate, késharc, ilyesmikben gondolkodj.
2013. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ami nekem tetszik: Cselgáncs, Thaibox, Capoeira.

Krav Maga az brutál. Az nekem már sok. :)

2013. szept. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a sok a kravmagában?


A komáromi capoeirásoknál az instruktor egy rúgással leszakítja egy ember fejét, minimum kirúg pár fogat, és betalál mert olyan a mozgása. A mesterük ugyan ezzel ölni tudna (ha úgy talál be, az instruktor csávó is). Ez a brutál, mert gyors, erős és pontos, ráadásul kiszámíthatatlan. Nyilván sok-sok év gyakorlás van mögötte. Ez brutális, igen, de attól szép hogy kordában tartott brutalitás van benne.

2013. szept. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!