Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van olyan könyv, amiből...

Van olyan könyv, amiből késharcot, kézitusát lehet tanulni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 21:27
 1/7 aikiboxer ***** válasza:
Valahol voltak késharcos könyveim, de könyvből szerintem ilyet nem lehet megtanulni. A videó egy fokkal jobb, de az élő gyakorlást semmi nem helyettesíti.
2013. szept. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a könyvre, mert neten vannak videók, de kevés.. vagy van, de nem nagyon mutassák a részleteket.. de kössz a választ
2013. szept. 17. 08:02
 3/7 aikiboxer ***** válasza:
Küldj privátban email címet, küldök könyvet.
2013. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elméletet fantasztikusan meg lehet tanulni. Tehát aki már késharccal foglalkozik, az általában nem egy buta ember. Akkor tanulni is tud. Na de a lexikális, elméleti tudás baromi messze van attól, hogy ne a te ereidet vagdossák át hanem te vágj le valakit.


Olyan, mintha rengeteg box technikás könyvet olvasnál, taktikákról és mozdulatokról.. vajon hány másodperig lehetne ilyen tudás birtokában megállni egy komolyabb boxolóval szemben a ringben? Nem sokáig.


Az egy dolog, hogy megtanulod hogyan fogd a kést és hova szúrj, szép és jó..

A baj, hogy a cigánygyerek kevesebb elméleti tudással, viszont állati ösztönökből származó elszánással tök mindegy hova, de beléd vágná a kést, mert akarja, meg mert megszokottan simul a kezébe.. Ez, a gyakorlat ér többet, és a készségek amik a gyakorlattal együtt ivódnak a testbe. Sajna ebben könyv.. Olyan mint a krav edzés: fantasztikus elmélet, ezeket is jó tudni.. csak pont másodlagosak.

2013. szept. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én gumikéssel gyakorolnák a haverommal, h legyen egy kis gyakorlatom. Kössz a választ
2013. szept. 19. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Hiába gyakorolnád a haveroddal gumikéssel, nem mennél vele semmire. Még ha egy jó könyv alapján is gyakorolnátok, akkor sem lenne belőle semmi. A könyvek általánosan írják le a technikák menetét, amolyan tájékoztatás jelleggel, és NEM oktató jelleggel. A legtöbb ilyen könyvben oda is van írva, hogy a könyv az adott harcművészeti stílus tanulására alkalmatlan. Nekem is van egy könyvem a teniszről, benne egy csomó ütés -és szerválás technikáról, még sem vagyok profi teniszező.

Ha késharcot akarsz tanulni, akkor már pedig le kell menned edzésekre, ha tetszik, ha nem. Kali és a sherma foglalkozik késharccal elsősorban.

2013. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem levő írta... Próbáld a Kalit! Én tanulom, és igen hatásos, könnyen tanulható ha van hozzá huzalmad. Egy kis kedvcsináló videó!


http://www.youtube.com/watch?v=x8FQfLmhqyw :)

2013. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!