Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aki olvasta a Pavel Tsatsoulin...

Aki olvasta a Pavel Tsatsouline - Relax Into Stretching könyvet, az tudna segíteni, hogy mégis hogyan tudom elkezdeni ezt a módszert annak érdekében, hogy minél hajlékonyabb legyek?

Figyelt kérdés
Harcművészkedem, és szeretnék minél többet elérni nyújtás terén. Azt mondták, ez a könyv jó, hogy hasznos módszert ajánl. És én nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mit ír pontosan a könyvben, de sajna nem tudok angolul. Van valaki, aki olvasta a könyvet, és tudna nekem segíteni? :)

2013. szept. 5. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
a legegyszerűbb kezdő jóga könyvben is ott van az a tudás ami konkrétan érdekel téged magyarul.
2013. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég sok minden van benne, de az, ami engem leginkább megfogott a "forced relaxation" nevű technika (talán kényszerített lazításnak tudnám fordítani).

A lényege, hogy a nyújtott pozícióban megfeszítve elfárasztod az izmaidat, majd abbahagyod a feszítést és megnöveled a nyújtott pozíciót.

1. Felveszed azt a nyújtott pozíciót, amit még viszonylag kényelmesen tudsz tartani.

2. Megfeszíted az izmaidat (ne túl robbanékonyan, kb 3-4 másodperc alatt juss el ahhoz a szinthez, amit tartani fogsz) kb a maximális feszítés 2/3 szintjére.

3. Addig tartod, ameddig csak bírod (15-60 másodperc általában), közben lágyan lélegzel, majd amikor már nem bírod tovább tartani a feszítést, kifújod a levegőt, abbahagyod a feszítést és azonnal szélesebb terpeszt (vagy amit épp feszítettél) veszel fel, mint amiben az előbb voltál.

4. És így tovább.

2013. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!