Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha indulnék egy K1 versenyen...

Ha indulnék egy K1 versenyen vagy Utcai Verekedésbe kerülnék ez előnyös?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok és amíg nem jártam küzdősport edzésekre fegyencedzést csináltam mert meg volt a könyv... Kicsit izmosabb,szálkás testalkatú vagyok 47 kiló 155cm szívós és gyors (nem dicsekedni akarok) 3 hónapja Járok K1 edzésekre és egyre jobb vagyok benne már elég gyakran olyanokkal állítanak szembe edzésen akik 1 éve vagy több ideje járnak és elég gyakran elverem őket... Ha indulnék egy versenyen vagy utcán meg kéne magam védeni mert nem hagynak békén ami elég gyakori ezen a környéken.. Előnyös az hogy szálkás és gyors vagyok? a testsúlyom jó ehhez a korhoz? és még egy fontos kérdés... hol vannak azok a pontok amik nagy felhajtás nélkül gyorsn K.O ra tudná vinni az ellenfelet?hova kell ütni ahhoz hogy kidőljön?

2013. szept. 25. 13:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és,Azt elfelejtettem megkérdezni,hogy mit csináljak ahhoz hgy ne fájjanak a comrúgások? mert nagyon nagyon szoktak fájni... azt mondják majd meg fogja szokni a lábam... ez igaz? és ha igen mennyi idő?
2013. szept. 25. 14:06
 2/12 anonim ***** válasza:

A mozgás, a testalkatod, a gyorsaság előnyös.


Viszont nézzük a hátrányokat: gyakorolsz, de interneten kell megkérdezned hogy hova kell ütni egy emberen. Gyakorolsz, de mindig csak versenyzőkkel akik nem megverni akarnak, csak győzni.. kesztyűben, szabályosan. A hátránya a K1-nek, hogy erősen szabályok közé szorított, így ehhez ad gyakorlatot. Lehetsz így is erős, de vajon mekkora hátrányod lesz azokhoz képest, akik sosem tiszteltek semmilyen szabályokat? Erre vajon felkészít a versenysport?


Ha megfelelően megütöd akkor ki lehet ütni egy embert az állán lentről, oldalról, testen gyomorszájnál vagy kétoldalt mellette a májpontokon is. Tarkón is (le) ki lehet ütni valakit, illetve földet fog a legtöbb ember egy nagyobb orrtörés után is (plusz bekönnyezik a szem).



Én azon gondolkozom sokat, hogy amikor mondjuk k1-esek ringben gyakorolnak, mennyire állják a sarat ha valaki ringen kívül rájuk ront. Eleve kesztyű nélkül, úgy hogy ütik is, fogják is őket, megpróbálják földre rántani.. vajon tudjátok tartani a távolságot a ti küzdőstílusotokhoz? Ki tudtok állni, vagy elragad titeket a másik ember lendülete? Hát igazából ezen múlik.


Combos elől meg kell tanulni jól ellépni, és lehetőleg kihasználni a rúgás hibáit. De ez nem könnyű, és külön kellene gyakorolni rá. Az idegpályák szép lassan, hónapok és évek alatt szokják meg a találatokat. Meg lehet keményedni, ha rendszeresen kapsz, ez mondjuk igaz.

2013. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
TaplalkozasHarcmuves Rosszul írtam le egy dolgot...nem simán K1 et tanulunk ott ahova járok hanem MMA-t is... úgy hogy az MMA ban is van némi tudásom úgy több az esély az utcán?
2013. szept. 25. 14:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem több. Akkor már nem lep meg ha változatos típusú támadások érnek (ütések, rúgások, fogások, földrevitel stb.)


Nem gondolom, hogy küzdősport edzések a leghatékonyabb felkészítések lennének önvédelemre.. de adhatnak egy képzettséget, amit fel tudsz használni, igen.

2013. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát nem... az utcai banditák ilyen kisujjamnyi emberek, akik mocskos módszerrel támadnak, lefognak, érzékeny részen ütnek meg aztán meg futnak. Ez nem versenysport...

És akkor még elő sem kerültek a bónusztárgyak, a kés és egyéb fegyverek.

2013. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

MMA vagy K1, egyik sem ér semmit. Ezek "steril" versenysportok. A kocsmában két tagbaszakadt böszme nagydarab favágó úgy összepakolna, hogy köpni nyelni nem tudnál. Utcán apukám kés van alsó hangon. Én is jártam anno MMA edzésekre, sza.rt sem érnek. Az MMA 80%-a BJJ. Betonon biztos jó grapplingezni....hát hogyne. Ezeken az MMA edzéseken az a baj, hogy tény, hogy mindent tanulnak, de még sem tudnak semmit. MMA-s nem tud ütni, rúgni sem jól, földharcolni azért tud valamelyest. Hiába vegyes, hiába van benne "minden". A profi MMA-sok is iszonyatosan bénán kalimpálózva ütnek, birkózni sem tudnak normálisan, sem technika, csak agresszió és erő.

Utcára különben is, alsó hangon fegyveres harcművészetre kell gyúrni, például késharc. Ütni minimum kell tudni, ezért ökölvívás. A forgó rúgás is biztosan jól néz ki, ja...a Jackie Chan-os filmekben.

Egyébként kérdező 13 évesen mit akarsz még MMA-zni? Előbb tanulj legalább normális küzdősportokat (boksz, birkózás, judo, TKD), ne egyből egy szabályrendszerrel kezdj. Remélem tudod, hogy a K1 és az MMA az nem küzdősport, hanem egy szabályrendszer?

Vacak kis 3 hónapja jársz K1/MMA-ra és szerinted Te vagy a legjobb ott? Pfff...mégis ki szerint bucibogár? 47 kilóval mit akarsz te utcán verekedni? Kishúgom is nehezebb nálad. 47 kilóval Te nem, hogy nem tudnál senkit megagyalni, de még kukira is húznak téged a csúnya bácsik. 155 cm....hát a térdemet magasabbra tudom felemelni.


"Ha indulnék egy versenyen vagy utcán meg kéne magam védeni mert nem hagynak békén ami elég gyakori ezen a környéken"


Milyen környéken? Miért mégis hol élsz Te? Észak-Koreában vagy Palesztinában? Istenem...hagyjuk már ezt a kamumesét, hogy ilyen-olyan veszélyes helyen élek, meg kell védenem magam....blablabla. Tipikus kamasz vagy, majd kinövöd. Nem hagynak békén? Hát...nem is csodálom kicsit sokat is képzelsz mondjuk magadról. :D

2013. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem nem Észak Koréában nem Palesztinában Hanem Ózdon élek... Tudom hogy rengeteg rosszab hely van.. de ózd sem eléggé jó... naponta akarnak megszurkálni a cigányok.. fegyveres harcművészetet nem tudnék tanulni mert még a környéken sem hallottam róla... éés azok a kifejezések,hogy 155 cm mit akarok? 13 éves vagyok b+ fogok még nőni 47 kiló? jó szerintem a koromhoz képest... nem vagyok arcolós kötekedős... egy árva szót sem kötekedek senkivel... azért akarnak megverni mert én magyar vagyok és nem csípik az ilyet a környéken...ezért akarom tudni megvédeni magam... és igen tudom hogy a K1 és az MMA szabályrendszer... és nem vagyok elszállva magamtól kicsit sem... igen 3 hónapja járok K1 edzésekre. előtte muay thai oztam is... 2 évet...
2013. szept. 25. 22:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó :D


Ba.sszák meg te mennyire jól írsz! :D

2013. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
és egy szóval sem mondtam,hogy én vagyok a legjobb ott... én azt mondtam,hogy egyre jobb és jobb vagyok de ez még tudom,hogy édeskevés...
2013. szept. 25. 22:13
 10/12 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy rengeteg rosszab hely van.. de ózd sem eléggé jó... naponta akarnak megszurkálni a cigányok.. "


Jól van persze .....KAMU, nekem is vannak rokonaim Ózdon, nincs ott semmi ilyen. Ezt annak meséld be kisfiam akinek hat anyja van. XD

Naponta akarnak megszurkálni...persze....ilyen egy Rio de Janeiro-i gettóban sincsen, de Ózdon persze van ...XDXDXD

Érdekes, naponta megakarnak szurkálni, de eddig soha sem jött össze nekik, akkor ezek szerint iszonyat bénák a támadóid, nem is kellene neked K1-ezni. A ping-pong is fejleszti a reflexeket ám, el tudsz majd ügyesebben hajolgatni a "napi szurkálások" elől. XD


Istenem kölyök, Te álomvilágban élsz, nem vagy Chicagóban!

Azt írod, hogy 2 évig jártál előtte thai boxolni, de megkérdezed ugyanakkor, hogy " és még egy fontos kérdés... hol vannak azok a pontok amik nagy felhajtás nélkül gyorsn K.O ra tudná vinni az ellenfelet?hova kell ütni ahhoz hogy kidőljön?"

Ha jártál volna tényleg thai boxolni, akkor a 2 év alatt már simán tudnod kellene ezeket kapásból. Saját magadnak mondasz ellen, buta kölyök! Nem kellene itt hülyeségeket írogatnod, teljesen kamu és önellentmondásos amit írsz.

De hát mondjuk én ezen nem csodálkozok, 13 éves kis sráctól mit várjon az ember. XD

2013. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!