Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatét mennyire lehet...

A karatét mennyire lehet használni az utcán?

Figyelt kérdés
Szerintem,ha Kiba dachiban állo,simán tökönrúgnak.

2013. szept. 29. 16:17
 1/6 intrepid ***** válasza:
Street fighter simán lever mint vak a poharat, vagy felrúg, mint Steve Wonder a padlóvázát, de ha sérülést okozol, súlyosbító körülmény, ha kűzdősportos vagy.
2013. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szörnyű válasza:

Sajnos pár évet kemény edzéssel kell eltöltened ,hogy tudd utcán használni! Persze hogy egy thay boxer 1hét után már képes "verekedni"az utcán! Egy karate harcos tizenéves tudással 2 mozdulatból megeszi!

Lehet az az atyaúristen ketrecharcosa is 100 éves tapasztalattal!

2013. szept. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

intrepid


azt nem kell mondani h te küzdősportos vagy, ki tudja meg???

amúgy meg, kérdező!


én is karatézom, és sokszor használtam már munka miatt is meg utcán is ezt a tudást.

felelősséggel jár, körültekintően kell tudni használni.

mert akár végzetes is lehet egy technika.

pl ha mawashi gerit rúgok fejre utcán, megnézem h bakancs van e rajtam, vagy sport cipő, mert a rúgás erejénél ezt is be kell kalkulálni, mert okozhat arc csont törést.

egyszer volt h térddel megkínáltam egy embert gyomorszájon, és ahogy megroggyant, a tarkóját könyökkel kicsit megérintettem, úgy esett össze mint egy zsák.

több perc volt míg magához tért, ezért is kell vigyázni.

természetesen a fentebb leírt eset edzésen volt, nem szabad ilyet élőben csinálni.

2013. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 aikiboxer ***** válasza:
Senki nem áll be tradicionális állásokba az utcán, nem is arra való. És lehet használni verekedésre persze, főleg ha van a harcos mögött pár év boksz, kick-box is.
2013. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vicces sportkarate gyakorlatról van szó.. akkor igen..


Egy formális karate állást nem biztos, hogy úgy kellene elképzelni, hogy statikus várakozás közben jól herén lehet csattintani (és mi van, ha felhúzza közben??), hanem hogy egy olyan állás közben akkora energiával lehet ütni, ami akár halálos, de mindenképpen letaglózó is lehet. Persze ehhez meg kell tanulni használni az állást.. harc közben is, a természetes mozgás részévé kell tenni..

2013. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kiba dachit kihonhoz találták ki nem verekedéshez.Ez olyan mintha neki állsz katazni az utca közepén.A karate kölyök 3-ban van értelme,utcán nincs.
2013. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!