Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 20 éves,187 cm és 74 kg....

20 éves,187 cm és 74 kg. Szeretném izmosítani magam, de gerincbetegségemből kifolyólag nem szabad sulyzókkal edzenem. Csak súlyzók nélkül. Mell, váll, kar, has amit szeretnék izmosítani. Mit tudtok ajánlani, mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:

fekvőtámasz,huzódzkodás, de sztem ezt te is tudod

egy jó tanács: felülést ne csinálj ,az még az egézséges gerinc-el rendelkező személyekre is rossz hatással van.

2009. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen gerincbetegséged van?
2009. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nekem gerincferdülésem van és nekem sem szabad felülést csinálni. Én ha tehetem úszok.

De ha megírod milyen gerincproblémád van esetleg mást is tudok mondani.

2009. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jajj istenem, nem lehet gerincferdüléssel csinálni semmit mi? itthon súlyzózok 12kilós súlyokkal fekvőt már +10kilóval csinálom felülést is nyomok és nemhogy romlott volna, javult az állapota a hátamnak-gerincemnek és a tartásom is stabil lett szóval ennyit erről
2009. nov. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A betegség neve Scheuermann-kór. Gerincferdülésem, gerinccsavarodásom és egy repedt porckorongom van. Úszok sokat. Ezenkívül fekvőtámaszt csinálok, oldalsó vállemeléseket 5-7 kg-val, húzózkodást, félkezes 15kg-s súlyokkal bicepszzezést és tolózkodást.


Amúgy a gerincem szempontjából a has és a törzsizmok erősítése lenne a lényeges és a hát. De ha felülést nem csinálhatok akkor milyen gyakorlatokal tudom ezeket erősíteni?


Köszi az eddigi válaszokat.

2009. nov. 16. 22:22
 6/6 anonim válasza:
Hasra csinálj csak haspréseket, lábemelés, lábkeresztezéseket. Mondjuk mi úgy szoktuk hogy kezdjük 100haspréssel utána 60lábkeresztezés 40lábemelés és 300 felülés, ebből neked kimarad a felülés és csinálsz helyette hasprést :D
2009. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!