Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Segitseget szeretnek kerni...

Segitseget szeretnek kerni toletek, hozzaertoktol, hogy milyen kuzdosportot valasszak (? ) lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 eves fiu vagyok. Szeretnem kiprobalni magam valamilyen kuzdosportba, nem verekedtem meg soha, nem vertek meg meg, egy utest sem kaptam. Kivancsi vagyok, hogy mire vagyok kepes, es szeretnek megtanulni verekedni, megvedeni magam illetve edzeni magam. Olyan kornyekre kerultem ahol elegge suru a bunozes, verekedes es felek... Eddig nem kotottek belem. Na de nem is ez a lenyeg, hanem szeretnem valamivel elfoglalni magam, es elfaradni. Nem tudom milyen sport illene hozzam, de szerintem Pécset sokfele sport megtalalhato, es ramferne egy kis mozgas. 190cm.magas vagyok es 115kilo, van rajtam nemi felesleg. A birkozas nem igazan erdekel, olyan sportot szeretnek ahol utnek, MMA ra vagy boxra gondoltam. Es arra kernem azt aki tud segiteni, hogy elerhetoseget Pecset, esetleg tobb informaciot irjon a helyrol ahol ezzel foglalkoznak. Elore is koszonom a valaszokat!
2013. nov. 8. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ökölvívás véletlen talált, az mma nem.


Ökölvívás és birkózás (illetve esetleg brazil jitsu, thai box) az említésre érdemes KÜZDŐSPORTOK. Az első kettőnek van valamekkora önvédelmi jelentősége és értéke, de a sportot és az utcai önvédelmet el kell tudni különíteni. De lehet egyszerre sportolni és mellett önvédelmet is tanulni.


Boxolj, és Pécsen mellette tudsz Jujutsuzni (Shimunkan Jujutsu) ez kiegészíti az életben alkalmazandó dolgokkal, az ökölvívás meg egy alap rutint ad küzdelemhez, reflex szinten ne legyen meglepő ha ütnek téged (bár ezt önmagában a pécsi jujutsu is megadhatja, mert az jó. de az ökölvívás nem csak segít megszokni hogy ütnek, általánosságban az ökölvívóknak van a legletisztultabb és hasznos ütéstechnikájuk, ami egy komoly fegyver így általában azt szoktuk mondani, hogy bármely harcművésznek/küzdősportolónak érdemes ökölvívást is tanulnia vagy ökölvívókkal gyakorolnia)

2013. nov. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valassod. az mma tol vagy akarmilyen olyan kuzdosport ahol rugnak, kisse tartok, mert ha erosebben megrugnak lehet mar nem birmam megtartani a sulyomat." Jujutsuzni (Shimunkan Jujutsu)" ezt nem ismerem, nem is hallottam rola, de majd utanna nezek milyen is ez
2013. nov. 9. 08:07
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj az MMA-val, hogy nem rúgnak jól. Pont hogy nem kell félni tőle, ez a baj.

Igazából rúgni megtanulni nem könnyű, és ilyen edzésen nem fognak se jól megtanítani rúgni, sem rúgásokat elkerülni/védeni. Az a különbség az ökölvívás és az mma között, hogy az ökölvívás a ringhez alkalmazkodik, az mma inkább keménykedés. Az ökölvívó csak üt, de azt jól. Egy mma-s erős, üt, rúg és földharc technikákat használ és jó is ez, de csak küzdelmi játékra.

Ökölvíváson a megszerzett rutin viszont küzdősportok közül szinte egyedüliként alapot ad utcai küzdelemhez is. Persze, ész kell hozzá, meg kell érteni hogy az a megnyert harc amit elkerülsz, de ha nem tudom elkerülni akkor inkább lennék ökölvívó mint kravmagás vagy mma-s.

2013. nov. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aikiboxer ***** válasza:

40% jól mondja, hallgass rá. Keress egy rendes* bokszklubot, és kezdj el járni. Ezzel a magassággal amúgy is nyerő vagy a bokszban, ha rendesen megtanulsz egyenest ütni (soha ne feledd, ez a leges-legfontosabb, a bal- és jobbegyenes), nagyon nehéz lesz téged megközelíteni. :)


Az első edzések nehezek lesznek az edzetlenséged és a túlsúlyod miatt, de ne aggódj, ha rendesen kajálsz mellé (ez is fontos!), a boksz 4-5 hónap alatt leégeti rólad a felesleget, és meg is fogsz erősödni. Arra gondolj mindig, hogy a boksz az sport, játék -- bokszolj intelligensen, játssz, tanulj meg szépen bokszolni. Utána (ahogyan az előttem szóló mondja) tudsz mellette tanulni testharcot, vagy utcai önvédelem célra ju jutsut, krav magát vagy aikidót. (De ne feledd, mindezek előtt bokszolni nagyon fontos.) Ha pécsi vagy, látogass el Buczó Zoli judo klubjába, ő rendszeresen foglalkozik a judo katákkal (gyakorlatilag a ju jutsu / aikido technikái judós módra -- nagyon jók).


* Rendes bokszklub = rendesen foglalkoznak mindenkivel (nem csak a versenyzőkkel); normálisak az edzéstársak (nem verik a kezdőket pl.); az edző szép bokszot tanít, nem engedi az állatkodást; mindig van kesztyűzés; jó a hely atmoszférája stb. És közel van a lakhelyedhez, mert ha messzire kell járnod, egy idő múlva elveszíted a motivációdat.

2013. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 aikiboxer ***** válasza:
Rendes kaja = napi 1/2 kg hús, ugyanennyi zöldség, és teljes kiőrlésű szénhidrátok (barna rizs, tk. kenyér, barnatészta, grahamlisztes sütemények). Kerüld a fehérlisztes és porcukros ételeket.
2013. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 aikiboxer ***** válasza:

Ezek a pécsi judósok. :)

[link]

2013. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszonom neked is a valaszokat, sokat segitettel! nem pecsi vagyok, hanem komloi, de fel ora busszal, Pecsen sem lehet sokkal tobb eljutni a helyszinre. igaz sokba fog ez kerulni nekem,2000ft komlo-pecs berlet, es 4000ft a pecsi helyijarat, plusz az edzo berlet, nemtudom mennyi lehet egy jobb vagy akar a legjobb boxklubba, az is lehet 10000-15000, es meg a felszereles... nem akarom azelott megvenni, mig ki nem probalom, es latom h az edzo szerint is erdemes foglalkoznom vele. a fogyassal nem lesz gondom, 2 honap alatt 20 kilot fogytam, de nem erosodtem, szal nem konditerembe egettem le magamrol a zsirt, hanem sima dieta... esetleg tudnatok ajanlani pecsi box edzotermet vagy h is hivjak ezt? nezegettem neten, de nem tudom eldonteni melyik lehet jo. orulnek neki ha minden nap penne edzes, akar hetvegen is.
2013. nov. 9. 20:20
 8/10 anonim ***** válasza:

A box olcsó, Pesten talán a legdrágább, de ez pont egy kifizethető KS.


Pesti bérlet meg 10 rugó, szerinted? :D

2013. nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jah hogy ez az olcso kategoriaba tartozik xd hat jo;) amugy nem gond a boxnal hogy van fultagitom? mar 4 eve 12mm, szal nem tagitom tovabb. engedelyezett? ha muanyagot, vagyis azt a gumis muanyagot(szilikon) teszem be akkor nem hiszem hogy faj ha megutnek, edzesekre mindig kicserelnem, mert alapbol fem van.
2013. nov. 10. 02:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért olcsó kategória, mert nem kerül havonta 10 000 forintba, hanem akár felezheted is. Attól függ mennyi edzés van.


A fültágítódat biztos szeretni fogják. Engem nem érdekelne, én mennék ilyenben és akinek nem tetszik azt megütöm (ha már box) de akár le is rúgom. De legbiztonságosabb lenne kivenni arra az egy és fél órára amíg egy edzés általában eltart.


Mivel a kesztyű nem akadhat bele hiszen nagy, így elvileg komoly sérülést nem okozhat. A többit meg Te vállalod, nálam beleférne (mert nem szeretem az apró részleteket, menjen az edzés jól, mindenki a maga dolgával foglalkozzon , szerintem)

2013. nov. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!