Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai box vagy shotokan karate?

Thai box vagy shotokan karate?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 19:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Régen kemény és durva volt a karate itthon. De az nem is volt az az igazi karate. Verseny sport volt inkább. Karate nem erről szól! Karatében nincsenek szabályok! Sportban vannak. Mig a sportban szinte nem lehet megfogni a másikat, addig az igazi karateban pont ez a lényeg! Karate nem egy 8x8 méteres tatamin, szabályok közt folytatott, 3 perces küzdelem! Tessék már a különbséget észbe vésni!
2013. nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy a kemény karate szabályokhoz kötött lenne.


De ma, az 'új trendben' amit amit említettél, hol oktatnak szabályok nélküli, versenyzéstől független karatét, Magyarországon?

2013. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Versenyzéstől független karate? Ha karate, akkor mindenhol! Persze vannak küzdő edzések is, ahol a verseny küzdelemre, vagy övvizsga küzdelemre készítik fel a tanulót. De az teljesen más, mit a karate. Egy versenyen tilos a pl. tarkó ütés, torok kitépés, here rugás, kéz-láb törés, ízületek támadása stb. Mig a karate lényege pont ez!
2013. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Na ilyen karatét nem sokat fogsz találni. Ha nálatok ez van, az kuriózum, hidd el.
2013. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Megint csak leirom, az összes karate ilyen. Csak a versenyeken vannak tiltott technikák. Karate az karate, a versenyzés csak a sport része.
2013. nov. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Thai boksz, egyértelműen.

Aki azt hiszi, hogy a karate hatékony önvédelemet ad, az hatalmasat téved.

2013. nov. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Csak a versenyeken vannak tiltott technikák"


Nem. Ha edzésen eleve csak bizonyos technikákra korlátozódik a gyakorlás, akkor ugyan ott tart a karate is mint a TB vagy a sima box. Csakhogy a küzdősportolók gyakorlatiasan használják a 'szabályos' mozdulatokat, ezért a gyakorlatban erősebbek lesznek mint a karatésok. Nem? De, ezt rengeteg összecsapás igazolja. A karate igenis szabályok közé szorított, ugyan úgy mint a küzdősportok. De a küzdősportolók valószínűleg jobb edzésmódszereket használnak, mert a vak is látja, hogy ügyesebbek.


És igen, ez a versenykarate. De mindenhol ez van, nem létezik 'Karate' - 'Karate'.

2013. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük már helyére a karate dolgát könyörgöm!!!! Amit tatamin mívelnek, hogy egymást rúgják és ütik, az sport, és nem A karate! Értsétek meg már, a karate egészen más! Lényege az önvédelem! Nem a küzdő edzéseken gyakorolt mozdulakra kell gondolni, amit aztán versenyen használnak. Karate, az ellenfél harcképtelen tétele. Fogás, bontás, dobás, ízületek, nyak, tarkó, szem stb. pontok támadása, ami az általatok karaténak hitt versenyeken tilos. Versenyeken nem szabad megragadni, tólni, dobni, stb. az ellenfelet. Pedig a karate éppen erről szól, hogy ragadd meg, törj csontot, szúrd ki a szemét, taglózd le egy tarkó ütéssel és megint csak stb. Ezt is gyakoroljuk, nem csak a küzdősport versenykarate részt. Vannak kimondottan küzdő edzések, ahol a versenyekre vagy övvizsgákra készülünk fel. Többi edzsen azokat gyakoroljuk, ami versenyen tilos! El kell már felejteni azt, hogy a karate csak rúg meg üt!
2013. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%

"a karate egészen más! Lényege az önvédelem!"


Csak ha ma, Magyarországon valakit elküldünk karatézni hogy ott tanuljon önvédelmet, nem fog önvédelmet tanulni. Szerintem az a lényeg, amire megtanítanak. Márpedig ha én most elmegyek a lakhelyemhez legközelebb eső 2-3 karate edzésre

Ad1: nem alaptalanul feltételezem, hogy én iskoláznék le bárkit, nem az ott gyakorlók engem. nem alaptalanul, mert ez egy ökölvívóval ugyan így történne, ha lemenne karatésokhoz.. egészen más képességekkel mozognak karatésok, mint rutinosabb verekedők/harcosok

Ad2: ezek után mit tanulnék ott, tőlük? mondjuk 3 évre tervezve? robotikát legfeljebb, Aikiboxer szavajárását idézve, a droid mozgás alapján.


1 darab olyan mester ismerek Budapesten, aki okinawai karatét tanít, tényleg harctechnikára megy rá és akivel bizony meggondolnám hogy akarok-e valamiféle komolyabb gyakorlóbunyóban kiállni.. mert nem biztos hogy akarnék. így is lehet karatét csinálni, de ha elmegyek 'bárhova' akkor nem ezzel találkozom. Vajon miért?

2013. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na ez a legnagyobb baj még most is, hogy sokan az európai amerikai verseny sportot oktatják. Vannak kis hazánkban igazi mesterek is, akik az úgynevezett budo-t oktatják, akik kint tanultak kinában/japánban. De a többi .... Nem is nevezem öket harcművészeknek, csak sportolóknak. Oszt mára már sokakkal elszaladt a ló a különféle jogtalanul oda ítélt mesterfokozatokkal. Pár példa. Egy 3. danos azért kaoptt 5. dant egyből, mert az egyik kyo szervezetből lépett át egy másikra, vagy 3. danra vizsga nélkül azért kapott 5. dant és ezzel kijáró shián megszólítást, mert régen birkózott, és kitalálta, vigyék bele a kyo a földharcot, aminek elvileg alapból bent kell lennie, mert a karate nem csak ütő rugó harcmúvészet, ha kell, igen is a földön is helyt kéne tudni állni, amit japánban tanítanak is. Az én mesterem évente kétszer megy japánba, igaz egy-egy hétre, de két évente jön hozzánk a szervezetünk japán elnöke edzőtábort tartani. Oszt nem versenykarate részt tanulja, vagy tanítja, hanem a budót. Amit kint lehet tanulni, azt el is lehet sajátítani ugy, hogy akár utcán is lehet használni. Néha csak mosolygok olyan beírásokon, hogy azokat nem lehet használni, az csak aerobikra jó. Na ők azok akik nem tudják mi a budo! Nem aakrom bántani aikiboxert, jó gondolatai vannak, de néha az az érzésem, kettő van belőle, mert néha ezt irja, oszt egy másik kérdésneél pont az ellenkezőjét. Az jött le tőle, nem tudja mi az a budo. De térjünk vissza a versenysportra, azon bellül a k-1-re. K-1 kitalálója egy kyokushin mester, továbbá több kyo-t gyakorló lett bajnok. Csak pár nagy név: Andy Hug, Filho, sőt ha jól tudom, még Dolf Lander is nyert ott valamit. Box területéről is betévedt néha pár ember, többek közt Mike Tyson is, de sok babér nem teremt nekik. Ez a Bob Shoap vagy hogy hívják, volt amerikai futbalista csak a testsúlyával tudott valamit elérni, de lásd, egy vékony 3x kisebb súlyú világklasszis magyar hamar kitudta ütni. Másik dolog amit megint csak mosolyogni szoktam, az, hogy melyik stílus jobb. Azt szoktam mondani, nem tök mindegy? ényeg az, a kölök nem cselleng, nem kerül rossz helyre, hanem a többi gizda fészbuk kocka helyett inkább valamit sportol. Karate, aiki, bjj box, mindegy. Ha azt amit gyakorol, és persze jól gyakorolja, legyen az a versenysport része vagy budo, azt utcán használni is tudja, bármi is az. Mert nem nagy a valószínüsége annak, hogy az utcán pont egy fekete öves karatés vagy egy több éve tb-t gyakorló ember akarja kirabolni. Hááááát.. box az más, mert nagyon elkezdték nyomni vele a rejtett erőforrásuakat, de nekik meg kitartásuk nincs, hogy rendesen megtanulják. Önvédelem használata nagyrészben, ha nem 100%-ban olyan ellen van használva, akik bruszliii filmekből veszik a tudásukat, ami meg ugye semmi. Önvédelem nagyon hatásos bármilyen stilusról van szó, vagy esetleg versenysport vagy budó/wusu, ha rendesen gyakorolja és nem stresszel be. Életem során nagyon sokszor használtam azt amit megtanultam, ezek közül csak egyszer volt olyan eset, akiről kiderült, hogy ö egy kick box válogatott tagja volt. (nyertem akkor is)
2013. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!