Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karate edzőnk azt mondta,...

A karate edzőnk azt mondta, hogy a karate versenysport. Érdemes ennél az egyesületnél maradni, vagy hagyjam abba?

Figyelt kérdés

2013. nov. 16. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek a karatéhoz,de nem értem hogy mi a gond?Fejtsd ki bővebben pls..:)
2013. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aikiboxer ***** válasza:
Persze, hogy maradj, ha tetszik. Nem attól lesz valami az utcán hatásos, hogy mit mondanak róla. Az első dolog, hogy a küzdelmi készségedet alakítsd ki (reflexek, reakcióid, kitérés, távolság dinamikája stb.), utána foglalkozhatsz "önvédelemmel". A küzdelmi készséget pedig randori közben sajátíthatod el edzésen -- erre a versenysport tökéletes. A karaténak amúgy van egy mozgásanyaga, ami bőven tágabb, mint a versenytechnikák, ezt is meg fogod tanulni -- de randori (sparring) nélkül ezek nem érnek semmit.
2013. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják,hogy kétféle karatét oktatnak.A rendes,harcművészeti karatét,amit rendesen oktatnak,ez jó utcára,önvédelemre.És a versenykaratét,ami csak versenyzésre jó és alig van harci értéke.
2013. nov. 16. 18:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És a 2. fajtának normális értékrend szerint nincs semmi értelme. A versenyzés nem cél.. főleg nem egy harcművészettel kapcsolatban. Hagyd a klubot, de emberileg tisztelheted, hogy legalább bevallották ezt.
2013. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Helló! Én több éve Karatézok és nagyon szeretem. Egyáltalán nem csak verseny karate létezik!! Én versenyként is űzöm de csak mert egy részt győzelem mániás vagyok ( :D ) másrészt ez a legközelebbi egyesület és itt tudom űzni a sportot. Számomra a karate kb. már életérzés inkább mint sport. Én a helyedbe folytatnám a megszokott csoportommal tovább!! De te érzed igazán hogy neked mit jelent ez a sport! (Bocsii a hosszáért) :))
2013. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem akarok versenyezni,nem is mernék kiállni olyan sok ember elé.:D Engem az önvédelem érdekel.Dehát kis városkánkban csak ez az egy csoport van,szóval maradok.:D
2013. nov. 18. 21:16
 7/11 anonim válasza:
A Karate tudtommal egy távolkeleti harcművészet, és emiatt nem csak egy sport, pláne nem versenysport. A keleti harcművészeteknek az egységesség a lényege, az, hogy a tudásod jóra használod, és testi-lelki (!!!) oktatással jár. A lelki főleg lényeges. Véleményem szerint azok az egyesületek, akik csak a harci mozdulatokat tanítják meg, de a hozzá tartozó lelki hozzáállást és egyéb részeit a kultúrának nem (és itt nem csak a megfelelő válaszkifejezésekre gondolok), azoktól nem érdemes tanulni. Az a tény, hogy versenysportnak kiáltotta ki egy edző a dolgot, nálam nem épp arra utal, hogy a lelki oldalt is tanítaná. :/
2013. nov. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"A keleti harcművészeteknek az egységesség a lényege, az, hogy a tudásod jóra használod, és testi-lelki (!!!) oktatással jár. A lelki főleg lényeges. Véleményem szerint azok az egyesületek, akik csak a harci mozdulatokat tanítják meg, de"


Nem tanítanak meg harci mozdulatokat, attól hogy a karatésok kinyújtják a karjukat, az még nem lesz 'harci mozdulat'. Magyarországon nem kell attól tartani, hogy képzett karatés harcosok kószálnak mindenfelé.


Kérdező, nincsen nálatok box? Mert pont több köze van az önvédelemhez az ökölvívásnak (jobb híján) mint a karaténak. Egy boxoló tud mozogni, ütni.. Nem árt ám.

2013. nov. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pistajóska válasza:
Elmaradott korunkban sajnos a legmagasabb fórumokon is csak érmekben,kupákban mérik a sportok eredményességét.Ezért az edzők is kénytelenek ilyeneket mondani.Ha Neked az egészségesebb élet,a mozgás és a játék öröme fontosabb,válts olyan egyesületre és edzőre,ahol ezek fontosabbak néhány csillogó bádogtárgynál.
2013. nov. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én több évig karatéztam, versenyszerűen is, az utolsó barna övig jutottam(Shotokanoztam ott 3 barna öv van). Imádtam versenyezni. Önbizalomhiányos ember vagyok,így sose gondoltam volna, hoyg egyszer karateversenyeken fogok részt venni és helyezeéseket elérni,de így történt. Én maradné ka lubnál. Nálunk voltak kumités edzések is, ahol többet kellett igazából harcolni. Ki nme állhattam... Én a karatéra mindig is úgy tekintettem mint egy művészetre, célom mindig az volt,hogy szebben és szebben csináljam a mozdulatokat. ASzerintem mindenféle karate edzésen meg lehet tanulni harcolni. Nem is nagyon értem a kérdésedet. Szerinted versenyeken kumitében nem úgy harcolnak,mint az utcán? Dehogynem,csak full kontakt nélkül,de egy versenyen is simán összeszedhetsz pár bordatörést,szemsérülést, kék-zöld foltokat,ha neked ez a célod.. Én maradnék az egyesületben.
2013. nov. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!