Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot válasszak,...

Milyen küzdősportot válasszak, ha meg akarom védeni magam és ha úgy van ütni is tudjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Önvédelmet és támadást szeretnék tanulni valamilyen küzdősporton keresztül.

A boxot nagyon sablonosnak és kötöttnek találom, szóba jött még a karate. Nem vagyok kifejezetten erős alkatú, ezért inkább a technikára mennék, mint az erőre.Ti mit tudnátok ajánlani?



2013. nov. 15. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnos kicsiny hazánkban eléggé korlátozott az ilyen fajta oktatás, de ha van katona ismerősöd kérd meg, hogy tanítson! Egyébként a legcélszerűbb neked talán a sambo, krav maga, wing-stun vagy a keysi. Sajnos (vagy nem sajnos) ezen harcok katonai technikáit nem taníthatják, pedig életeket menthet.
2013. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hehe.. nem értesz hozzá, de véleményed az már van. Jónak tartod a hozzáállásodat?


Ütni pedig legjobban box edzésen tudnál megtanulni. No, akkor most mi van?


Küzdősportok meg nem önvédelemre valók, az önvédelem sokkal többről szól, mint hogy rutinosan mozogsz a ringben, kesztyűben, 1 emberrel szemben. Nem értesz hozzá, de eleve olyan elképzelésed van, hogy te küzdősporton keresztül akarsz önvédelmet tanulni. Ilyet csak a pesti tinifiúk találtak ki maguknak mostanában, akik thai boxon meg ememá edzésen akarnak önvédelmet tanulni, de normális küzdősport oktató olyat még nem mondott, hogy ő önvédelmet tanít. Na, de te mégis küzdősport edzésen keresztül akarsz önvédelmet tanulni, ráadásul az ökölvívás, ami ehhez még a legközelebb áll túl sablonos és kötött.


A karate nem jön szóba, ha egy kicsit is ismered az átlag karate edzéseket és az ott elsajátítható képességeket, amik meg sem közelítik a boxot. És még a box sem önvédelemre való.. Nemhogy a karate.


Esetleg fogalmazd át picit a kérdésedet.


Amúgy Jet Kalit vagy más fegyveres stílust ajánlunk, vagy jól oktatott kungfu edzést, Jujutsu edzést..


Mindenhol az számít, hogy jól oktassák, a karate azért nem jó, mert mindenhol küzdősportként oktatják, de kevésbé hatékonyan mint a boxot. A box elég komolyan van oktatva, de csak küzdősport (bár nem kell olyan sok módosítás hozzá, hogy önvédelmi rendszerré lehessen alakítani) a kungfu edzés, kali edzés akkor jó, ha jól oktatják.. hát ebben meg vagy szerencséd lesz, vagy elvernek.

2013. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

a boksz kötött?

nézd meg,hogy egy bokszoló,hogyan mozog,védekezik átlag emberek ellen-

http://www.youtube.com/watch?v=qSX0PCQXiO4

ez a technika.

képzeld el azt ha még vissza is ütne.

2013. nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Korbács EZ KUR..VAJÓ!


Tápi

2013. nov. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
:)
2013. nov. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat , a videót is. Nagyon szuper :)

2. válaszoló... azért gondolkodtam a karatén, mert ott tanítanak egy csomó védést, ütést és rúgást.

2013. nov. 16. 08:07
 7/16 aikiboxer ***** válasza:
Nem tudom, mi neked a bokszban a sablonos meg kötött, de a boksz nem a három ütéséből áll (megjegyzem a teniszben is csak ennyi van, mégsem lesz mindenkiből Agassi), hanem az egész test és elme finom összjátékából, játékból a távolsággal, a mozgással, a reflexekkel. Full mindegy, hogy a karatéban van 40 féle kéztechnika, ha a bokszoló odamegy és egyetlen ütésfajtával lezúzza. (Még csak nem is kell mind a hármat használnia, az már tényleg vérengzés lenne -- pusztán egyenesekkel hűvösre lehet küldeni a legtöbb karatést, akármilyen fokozatúak is. Ez a reális tapasztalat.) Ezt most sokáig lehetne magyarázni, hogy miért van így, ezért most csak annyit mondok erre, hogy a bokszoló legfontosabb fegyvere a lába. :)
2013. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Bocsi az előzőnek hogy megcáfolon... De a karate igenis jó erre!! Több mint 4 éve Karatézok! Egy 13 éves törékeny testalkatú és még kisnövésű lány is vagyok. Sztem rajtam nagyon sokat segített ez a sport és önvédelmet is tanulunk!!! ( Shotokan karate-do amit én űzök) :DD
2013. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 aikiboxer ***** válasza:

Nem tudom, miben cáfoltál meg, de örülök, hogy edzel! :)

Az utolsó videón szereplő 13 éves lánnyal szemben ki mernél állni? :)

[link]

2013. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Komolyan a bokszot a karatéval hasonlítgatjátok? Tök más a kettő, soha nem is verekszenek egymással. Ha a karatés ügyes, egy rúgásal megboríthatja a bokszost, de ugyanez fordítva is igaz (persze ütéssel). Felesleges keverni a szezont a fazonnal. Az utcán úgysem profi sportemberek ellen kell felkészülni, mert ők soha nem használják a tudásuk az utcán, pláne nem támadásra.
2013. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!