Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlotok?...

Milyen küzdősportot ajánlotok? Részletek: lent! Előre is kö_zönöm.

Figyelt kérdés

18leszek áprilisban,jelenleg testépítést sportolok. Tömegnövelő ciklusban vagyok,jelenleg 108kg és 193cm.

Milyen küzdősportot tudnátok ajánlani aminél nem hátrány a testsúly? A K-1 az a kick box? Kempo,thai box,K-1 között variálok hogy melyiket űzzem keményen. Én az ilyen extrém sportok terén nem olyan vagyok,aki elkezdi és 1hónapig csinálja,hanem évekig. Testépítést is 2éve űzöm aktívan,csak azt sajnálom hogy milyen előítéletek vannak ezzel a sporttal kapcsolatban. (aki ezt űzi az h_lye,biztos nagy EGO-ja van,nagyképű,agresszív,1pofontól kifeküdne stb. Általában ezek "divatgyúrósok") Akarat,türelem ami megvan bennem,de sajnos a testépítés miatt eléggé lassú lettem, (gondolom a testsúlyom miatt is) nem vagyok rugalmas (hiába szoktam nyújtani)önbizalmam viszont=0. Még akkor se ütnék meg valakit,ha 100% hogy megverném. Ja,és nem azért szeretnék küzdősportot űzni,hogy én legyek az utca "királya",egyszerűen mindig is vonzott engem minden harcművészet. Heti 1-2szer járok úszni is.

További kérdésem:

-Mennyire befolyásolná a fejlődésemet (testépítésnél) a küzdősport (Thai box,Kick box,K-1,Kempo) Még nem döntöttem. A magasságom miatt (193cm) nem is lehetek valami nádszál,nem tudnék gyors lenni. pl: 93kg-nál nem szeretnék kevesebb lenni SZÁLKÁSAN!. Anno. 7évesen kick box-oltam,csak sajnos abbahagytam. (amit nem kellett volna,már kisírtam egy párszor a párnámat úgy bánom :-(


Köszönök mindenféle segítséget!


2009. nov. 20. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

K-1 az nem küzdősport, azt nem tudod űzni.A K-1 nem olyan mint a kick-box, a K-1 egy küzdősport rendezvény, ahova felkészült, sok-sok éve küzdősportot vagy harcművészetet tanuló, tehetséges emberek mennek és küzdenek meg egymással.Nagyon jól kell teljesíteni hogy valaki oda bekerüljön.

A kempo és a thai-box is nagyon jó, menj el egy-két edzésre megnézni és döntsd el te, hogy melyiket választod.A súlyodból mindenképp veszíteni fogsz.Én régen jártam kempozni, de már abbahagytam.Volt egy srác, aki már utána ment oda.Kidobó volt, kb.120, 130 kg, amikor elkezdett kempozni, egy 20-at 30-at biztos ledobott magáról, viszont gyorsabb lett és jóval erősebb is.

Választhatsz.Vagy kigyúrt gyerek leszel és nagy tömegű, de bunyózni azt nem fogsz tudni és figyeld majd meg, az 1. percben úgy kikészülsz majd, hogy alig bírsz majd mozogni.A másik lehetőség, hogy kigyúrt leszel, de nem annyira, leszálkásodsz, de jóval gyorsabb leszel, nagyobbat tudsz majd ütni és tovább fogod majd bírni.Meg nagyon fogsz örülni, amikor majd az ilyen 130-kg-os szétgyúrtakat alázni fogod a küzdelmekben.Tapasztalat:)

2009. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én thaiboxolok, ami szerintem nagyon-nagyon jó, viszont a te testalkatodhoz szerintem a kempo jobban illene. Így is, úgy is jónéhány kilót le fogsz adni.
2009. nov. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért nem minden 130kg-os kigyúrt embert lehet "alázni". Sajnálom azt,hogy milyen előítéletek vannak. Most azért vagyok ennyi,mert tömegnövelésben vagyok,de hamarosan szálkásítok. Én olyan 93-97kg körül szeretnék lenni,csak szálkásan. Nem is akartam soha akkora lenni mint Ronnie Coleman. Remélem értitek hogy mire gondolok: jól is nézzek ki,de tudjak is küzdeni (szerintem e két sport a legjobb a világon,na meg az úszás)


Köszi a válaszokat,de még várok egy párat!

2009. nov. 21. 07:58
 4/8 A kérdező kommentje:

Már legalább ezzel a K-1-el is tisztában vagyok.


Egy kép rólam,hogy milyen "fajta" vagyok:


[link]


Szeretnék gyors,és rugalmas lenni,de úgy hogy nagyon ne menjen a testépítés rovására.

2009. nov. 21. 08:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Escrima, Krav-maga, Jiu Jitsu, Judo, bírkózás.
2009. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én úgyérzem otthon vagyok ezekben a témákban (bár nem vagyok nagy darab, de számomra mindig fontosabb volt a vénás kar mint a vastag kar) a testépítés mellett ha versenyszerűen nyomod sztm nem fér meg küzdősport, de ha csak hétköznapi értelemben vett jó alakot akkor simán csinálhatod őket próbáld ki, nézz utána neten és valamelyik ugyis jobban fog tetszeni (első edzés ált ingyenes)
2009. dec. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A testépítéssel úgy vagyok,hogy elérjek egy bizonyos szintet,de utána csak szinten tartanék (jobban ráállnék a küzdősportra). Szálkásító ciklusban (ami kb január közepétől lesz) már szeretnék elkezdeni kempozni. (eddig ez a legszimpatikusabb)
2009. dec. 13. 08:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Sambo
2009. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!