Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért üt nagyobbat a kisebb...

Miért üt nagyobbat a kisebb karú, ugyan olyan tömegű és technikájú ismerősöm?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel két ember full ugyan olyan tömegű, és a sebességük és a technikájuk is ugyan olyan, akkor miaz oka, hogy a 40-es karú ember sokkal nagyobbat üt, mint akinek 45-ös a karja ? TömegxSebesség elméletileg az ütő erő nagysága, akkor miért üt nagyobbat a 40-es karú ember ? a 45ös kar nagyobb, tehát nagyobb a tömege, így tökéletes technikájú ötéseinek nagyobbnak is kellene lennie, nem értem.

2013. dec. 10. 11:03
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
ha a tömegük, a sebességük, és a technikájuk is egyforma, akkor egyforma nagyságút kellene tudniuk ütni, mégsem egyformát ütnek, mi ennek az oka ?
2013. dec. 10. 11:09
 2/22 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy valami mégsem egyforma. Az ütésben erejéhez a kar adja a legkevesebbet. Feltételezem a technikád szar,ha ennyire nem érted az ütést.
2013. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nemn rólam van szó... Tegyük fel két isten által teremtett lénynek ugyan akkora a tömege, itt van mindkettő előttem 80 kiló mindkettő, és tegyük fel klónok szinte, és ugyan akkora a sebességük, és a technikájuk is, annyi a különbség, hogy az egyiknek 45ös a karja.

De elméletlileg lényegtelen a kar mérete, mivel tömegxsebesség a matematikája az ütésnek, akkor miért üt egyik nagyobbat a másiknál ? egyáltalán pár boxoló hogy üt 500 kilót, ha ugyan akkora a tömegük mint nekem, pedig én iszonyat gyors vagyok, és megtanultam helyesen ütni ?

2013. dec. 10. 11:33
 4/22 anonim ***** válasza:

Talán mert az ütés ereje nem attól függ, hogy hány gramm csont, izom és egyéb (ín, vér stb) van a felkarodban...


És ki és mi alapján mondja, hogy a 40-es kezű teremtmény fog nagyobbat ütni?

2013. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
akkor 100 kiló zsírból álló ember, és 100 kiló izomból álló ember üt ugyan úgy 26km/h sebeséggel, akkor elméletileg egyenlőt kellene ütniük. a 100 kiló izomból álló ember pedig biztos vagyok benne, hogy jóval nagyobbat üt, mint a zsírból álló ember, pedig a sebességük és a tömegük is egyenlő. Egyáltalán mi értelme van akkor edzeni, ha csak tömegXsebesség az ütőerő ?
2013. dec. 10. 11:43
 6/22 anonim ***** válasza:
én már egyáltalán nem értem mirõl beszélsz... ne fantàziálj ennyit nemlétezõ emberek ütéseirõl... honnan tudjuk mi, hogy melyik kitalált ember mekkorát üt a fejedben? állj le a cuccról :D
2013. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Osynho ***** válasza:
100kg zsírból álló ember nem is tud ütni, mer a mozgáshoz izom kell. Sőt, egyik se élne, ha testük 100%-ban zsírból, vagy izomból áll :D
2013. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Te szimplán hülye vagy.
2013. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

túl sokat okoskodsz.


amit leírtál, az kb akkor igaz igy, ha egy téglával fejbeb4sznak. becsapódáskor a tégla tömege, és súlya számít.


De a tégla egy szilárd test, az ember pedig nem az, az ütéskor generált energia könnyen elvész az izületekben, stb. a technika pont azt jelenti, hogy ezt a szorzatot maximalizálod. semmit nem ér az ütésed, ha villámgyors, de csak a karod tömege van benne. ekkor a szorzat kicsi.

2013. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=amP40qyy2K4


Erről ennyit. Dagadékoknak is lehet jó technikájuk.

2013. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!