Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért üt nagyobbat a kisebb...

Miért üt nagyobbat a kisebb karú, ugyan olyan tömegű és technikájú ismerősöm?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel két ember full ugyan olyan tömegű, és a sebességük és a technikájuk is ugyan olyan, akkor miaz oka, hogy a 40-es karú ember sokkal nagyobbat üt, mint akinek 45-ös a karja ? TömegxSebesség elméletileg az ütő erő nagysága, akkor miért üt nagyobbat a 40-es karú ember ? a 45ös kar nagyobb, tehát nagyobb a tömege, így tökéletes technikájú ötéseinek nagyobbnak is kellene lennie, nem értem.

2013. dec. 10. 11:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Csak érzékeltetni akartam a lényeget, de amennyi sötét ember van itt nehezen megy... Tudom, hogy nem csak a kar számít, de nem értem mire jó az izmot növelni, és mire jó bizonyos edzéseket csinálni, ha az ütés ereje csak testömegxsebesség a négyzeten.
2013. dec. 10. 14:29
 12/22 Osynho ***** válasza:
Természetesen számít az izom tömege. Nem tudom miért gondolod, hogy nem. Szerinted mi mozgatja a kart? Egy X kilós zsíros kar (ill egész test, mivel nem csak kar kell egy ütéshez) és egy X kilós, de izmos test közül nyilván az utóbbi lesz az erősebb. Persze ez technika és genetika kérdése, láttam már ropi srácot, akiben akkora paraszterő volt, hogy csak lestem.
2013. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
éppen ezért tettem fel a kérdést, mert nem értem, hogy a ropi gyerekben hogy lehet ekkora "erő" ha kisebb a tömege, de tegyük fel egyforma gyors mint én, pedig nehezebb vagyok. A sömegXsebesség leírás alapján nagyobbat kellene ütnöm a ropi gyereknél.
2013. dec. 10. 14:47
 14/22 anonim ***** válasza:
az ütés ereje függ a teljes tested szinte minden izmának az összjátékától technikájától... így egy cingár pehelysúlyú gyakran nagyobbat üt mint egy izompacsírta aki sok esetben nem is képes olyan fokú izom összhangra... ezt hívják "technikának" belemagyarázhatsz bármit de mivel 2 egyforma ember nincs így 2 egyforma "technika" sincs... izmot pedig box szempontjából azért érdemes növelni, mert nem mindegy milyen hatást kellt egy testen az az ütés...
2013. dec. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

De miért kelt más hatást, ha ugyan olyan tömeggel ütök valakire, de zsíros vagyok ? (amúgy nem vagyok az, csak elméleti kérdéshez mindig példákat hozok fel) .

Egyébként edzek mostanában elég durván, csak nem értem teljesen a dolgot.

2013. dec. 11. 12:39
 16/22 anonim ***** válasza:

Az egész ott hibázik, hogy a tömeg*sebesség képlet hibás. Az nem az ütés erejét adja, hanem az adott test impulzusát.

Valaki írta is, hogy nagyon nem mindegy az ütésből mennyi veszik el az ütést végző ember ízületeiben, izmaiban - ezért lehet pl. nagyon nagyot ütni "parasztlengővel", mert ott izomból meglendíted a kinyújtott, megfeszített karodat.


Szóval az ütés "ereje" a technikától függ, de azt sem lehet elválasztani tőle, hogy hogy "állja" a másik.


Verekedni verekedés közben lehet a legjobban megtanulni szvsz.

2013. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tapasztalt kyokushin karatés vagyok, többször is bunyóztam/küzdöttem, szóval annak biztos oka van, hogy az egyik profi boxoló 500 kilót üt, míg a másik csak 200-at, pedig közel ugyan olyan a techikájuksebességük és tömegük, szóval... én 80 kiló vagyok, iszonyat gyorsan ütök, mégsem ütök 500 kilót, egyik boxoló mégis üt 500 kilót, akkor én mi a francért nem vagyok képes rá ? gyorsabb vagyok jóval egy átlag embernél, benne van az ütésemben a a lábból jövő energiám, csipőm a karom, ennél tökéletesebben nem igazán lehet ütni, tehát a logika alapján nekem is kellene tudnom akkorát ütnöm, mégsem megy. Szóval nem értem még mindig...
2013. dec. 11. 13:56
 18/22 anonim válasza:
ütés egy adottság ,nem minden bokszoló igazi ko király kevesen tudnak egy ütéssel eldönteni egy küzdelmet,fejleszteni lehet de aki nem bír nagyot ütni soha nem is fog a ko királyok akik egy ütéssel eldöntik a mérközést már bokszolásuk előtt is nagyot ütöttek
2013. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nagyot is ütök, de nem ez a lényeg... mondjuk van egy boxoló, aki 500 kilót üt, és tegyük fel ő is 80 kiló mint én, kizártnak tartom, hogy nállam gyorsabb legyen, mert a gyorsaság a fő ismérvem, és 7 év kyokushin után megtanulam jól ütni, és belevinni a csípőmet stb... Tehát a logika alapján 500 kilót kellene ütnöm nekem is, szóval nem teljesen világos még mindig ez a tömegx sebesség a négyzeten képlet...
2013. dec. 11. 14:05
 20/22 A kérdező kommentje:
Mike Tyson pl hatalamsat ütött, mégsem mondanám gyorsnak, és a tömege sem valami extra... tehát akkorát kellene ütnie, mint a többi boxolónak a tömegXsebesség képlet alapján, szóval tényleg nem értem...
2013. dec. 11. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!