Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudok tanulni otthon ninjutsut...

Tudok tanulni otthon ninjutsut, edző nélkül, ha amatőr vagyok?

Figyelt kérdés
sajnos a szüleim nem akarnak költeni dojora, így nem tudok tanárhoz járni, de szeretnék megtanulni.

2013. dec. 30. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

víz nélkül meg tudsz tanulni úszni?

ez ugyanaz.

2013. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahjj...köszi, igaz
2013. dec. 30. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fogsz tudni, hogy merülhetett fel egyáltalán ez kérdésként?
2013. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
régebben kicsit tanultam, de abba kellett hagynom. szóval azért nem teljesen amatőr.
2013. dec. 30. 23:35
 5/8 aikiboxer ***** válasza:

Sajnos ez alkalommal ellent kell mondanom a tisztelt sporttársaknak, mert ninjutsuzni MEG LEHET TANULNI otthon. :))


A részletekről pedig: a stílus feje jelenleg Masaaki Hatsumi nagymester, akinek az egyik legjobb tanítványa Stephen K. Hayes mester. Ő (SKH) vezette azt a video-vizsga rendszert, hogy ha megveszed a video oktató DVD-t, otthon egyedül begyakorlod, saját magadat felveszed videóra és elküldöd neki (persze a vizsgadíjjal együtt), és így videóról nézve megfelelsz, akkor megkapod a fokozatot.


Persze, hogy ez a legfőbb bizonyíték arra, hogy kamu a stílus, de attól ezt a kamut még meg lehet tanulni otthon. :)


A dráma folytatása, hogy azért ez már sok volt Masaaki Hatsumi sokénak is, és kivágta a szövetségből Hayes mestert...


De, mindkettő mester DVD-it le lehet tölteni torrentekről, van belőlük pár tucat.


Na és valami komolyabb tanács: kérdező ha most nem tudsz járni edzésre, akkor erősíts (fegyencedzést pl.) és tanulj fegyvereket otthon! Küzdeni nem fogsz megtanulni, de nunchakuzni pl. egész jól meg lehet tanulni internetről, ha érdekel küldök linkeket hogy miket nézz meg.


Olyan ez, mint a foci: focizni sem lehet megtanulni otthon, egyedül, de a labdaügyességet lehet gyakorolni otthon is, pl. dekázni, pontosan lőni meg különféle trükköket. Focista nem leszel, de szórakoztató. A nunchakuval el lehet szórakozni otthon jópár évig, iszonyat szórakoztató, és rengeteg (100 fölötti) akrobatikus trükk létezik vele. Olyasmi mint a deszkázás vagy az ördögbot, ügyességi játék. :)

2013. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
én már a juninok közé tartozom elég nehéz küldetéseket kapok 3 fogamat ott hagytam egyiken, szerencsére Sakura megmentett azóta mindig mellette vagyok :)
2013. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ahmose Aryxo ***** válasza:
100%

Igazából ez egy bonyolult kérdés. Ha van már valami alapod például a gurulások azokat gyakorolhatod és fejlesztheted illetve az állások a sawaki kata ezeket mind tudod otthon gyakorolni és ezek az alapok, és a Ninjutsuban folyamatosan az alapok kellenek szóval ezekkel is elérhetsz egy jó szontet, ugyanakkor teknikákat nem tudsz gyakorolni, esetleg ha edzésről van barátod aki hasonló helyzetben van vagy csak összebeszéltek (akár 4-6an) hogy kéne találkozni xy szombaton zx helyen és edzeni pár órát az is segít.


A fegyverekről meg anyit hogy azoknak a puszta kezes stílus alapja, főleg mert minden fegyverre úgy kell tekinteni hogy a teste meghosszabítása, ergo ha nem tudod úgy irányitani a testedet ahogy szeretnéd a fegyvert se fogod tudni.


És végül a videokkal kapcsolatban, ugyanaz a sztori mint a fitnessnél csinálhatod de ha nincs ott egy ember aki kívülről lát és segít helyre rakni a dolgokat akkor nem ér sokat. És attól még hogy van aki pénzt látott benne és elkeszte terjeszteni a hasznavehetetlen önvédelmi megoldását amit 2 óra alatt meglehet tanulni otthon az nem a rendszer hibája és attól még nem lesz kamu egy több ezer éves irányzat.


Remélem tudtam segíteni. :)

2014. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani Néz videókat az talán segítségedre lehet :)
2021. márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!