Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boxolók! Milyen érzés az, ha...

Boxolók! Milyen érzés az, ha bekaptok egy-két izom ütést a fejre?

Figyelt kérdés

Csak jártas/tapasztalt emberek válaszát várnám, akik boxoltak/boxolnak. Ja és nem ilyen fajta választ szeretnék, hogy "Fáj", hanem értelmeset.


Hallottam olyat, hogy meccs közben máshogy érzik a fájdalmat.



2014. jan. 15. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az attól függ,hogy hova.

számomra ami kellemetlen,ha mondjuk az állóképességem végén járok,ilyenkor már a számon veszem elsősorban a levegőt és pont levegővétel közben nyitott szájjal oldalról állba,vagy fültőre kapok egy komolyabb ütést,ami után tudom,hogy 2 napig nem fogom tudni összecsukni a szám és rágni sem nagyon fogok tudni,plusz pontosan tudom,hogy mekkora balfa-szság beszopni egy ilyet,ez a része az igazán kellemetlen és átkozom magam.

edzés után kb 1 órával kezd érezhetővé válni,ha próbálom becsukni a szám,vagy rágnék.

az arcra mért ütéseket meg úgy nevezzük,hogy arcfrissítő,mert felfrissíti az arcod,de azok annyira nem vészesek.

2014. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az mennyire fájna, hogy a meccs elején izombol bevernek egyet felütésből?


Bár szerintem meccs közben nagy az adrenalin szint, szóval nem annyira fáj (Én gondolom így)

2014. jan. 15. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ahhoz,hogy egy ilyen erejű felütés bemenjen rögtön a meccs elején,vagy totál kezdőnek kell lennie az ellenfélnek,vagy nagyon nagy mák.

szóval nem a legesélyesebb.

2014. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. nem esélyes.


2. minden jó találat fáj.. kesztyű ide vagy oda. Mennyire.. hát annyira..


3. állkapocs a s.zar, ami bemozgatja az egész fejet. És tényleg, ahogy Korbács írta a fültő környéke, az egyszherűen fáj a külső erőhatásokra :D


Magát a fájdalmat tényleg elnyomhatja esetleg az adranalin rush, vagy egyszerűen kizárod mert összpontosítasz. Tehát nem az akut fájdalom a kérdés, az ritkán nagyon vészes (viszonyítva mondjuk egy kartöréshez) inkább a szédülés ami zavaró vagy ugye a edzés után a nyomok és érzések.

2014. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ kinek mekkora a tűrőképessége. Nem minden második ember felel meg boxolónak. Az meg hogy kesztyűt viseltek profi ligában semmit nem jelent, mert fel szakadhat a bőr az arcodon akár úgy is. De így nem lehet igazán elmondani, ha elmész pár edzésre kipróbálni nem fogsz belehalni :)
2014. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tibor1221 válasza:
77%

Hát figyelj...

abban tényleg igazad van, hogy meccs közben "máshogy" fáj. De az is kérdés hogy hogyan kapod be és KITŐL(!ez nálam legalábbis nagyon fontos!) pl.: egy gyermekkori "ellenségtől"Kapod be az nagyon fáj.. De az is ha baráttól.. Na mindegy akivel közeli kapcsolatban voltál. És az persze "fáj" :D de ha egy sorozás közben kapod, és jól védekezel, akkor nem annyira , mintha mondjuk meccs végén kapod be (ahogy írták előttem is amikor már az állóképességem kuka). Tehát ezer meg ezer szituáción múlik

Remélem segítettem:)

2014. nov. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!